Wpis z mikrobloga

@demagog: a no dobra, tak możemy się umówić ( ͡° ͜ʖ ͡°) nazistą bym go nie nazwał, ale kolportowanie neonazistowskich terminów od razu wrzuca go do wora "alt-right", czyli takiego wora, którego nie warto słuchać.
  • Odpowiedz
@demagog: Wiesz, ja nie powiedziałem "Peterson jest nazistą", więc trochę walisz w chochoła. Tylko należy sobie zadać pytanie: Co w praktyce zmienia fakt czy ktoś jest nazistą, czy tylko powtarza ich propagandę? Swoją drogą Rogan nie jest lepszy - ten mem o słabych mężczyznach tworzących słabe czasy to również nazistowska propaganda.
  • Odpowiedz
@Ulyssos: @evilman_: ok, źle to ująłem, żaden z Was nie mówił o nim jako naziście, uprościłem zdanie. Natomiast wciąż nie odpowiedzieliście mi na pytanie jaką nazistowską propagandę powiela.

@evilman_: Ten mem jest bardziej opisem cykliczności gospodarki, niechybnym upadkiem imperiów, niezmienności ludzkiej natury i o tym, że historia moze się nie powtarza, ale rytm sie zgadza.

Serio, doszukiwać sie w tym memie nazizmu to nie wiem co
  • Odpowiedz
@demagog: Widzisz, bo właśnie ten mem jest tak sprytnie skonstruowany, żebyś na pierwszy rzut oka myślał, że to jest to co opisałeś, ale jak na własną rękę się nie podowiadujesz kto go wymyślił i jakie idee chciał nim przekazać, to nawet nie zauważysz, że jest faszystowski. Już totalnie pomijam fakt, że jest po prostu nieprawdziwy i wystarczy pomyśleć nad nim 5 minut żeby zobaczyć, że wszystko się w nim nie
  • Odpowiedz
@demagog: Mem przedstawia koncepcję Kali Yuga, którą zakopoltorował Julius Evola - taki turbofaszysta przy którym Mussolini to człowiek o wyważonych poglądach. Jest to jedna z koncepcji, które faszyści zaadaptowali z dalekiego wschodu (inne to np. swastyka).

Ona wpisuje się w faszystowski mit wszechobecnej dekadencji (To dosłownie podstawa ideologii faszystowskiej - jest to nawet w pierwszym akapicie na wikipedii pod hasłem faszyzm wymienione jako jedna z fundamentalnych koncepcji). Czyli przekonanie o
  • Odpowiedz
@evilman_: jeśli miałbym podać przykład nadinterpretacji, to cytowałbym Twój wpis. Sam tekst to cytat z jakiejś szmiry post-apo, a nie żadnych wschodnich czy nazistowskich ideologów.

Cykliczność gospodarki, zgnilizna władzy (Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie) czy naturalny cykl wojna-odbudowa-prosperity-upadek-wojna nie są wymysłem nazistów, tylko faktem.

Trzeba mieć wiele złej woli, żeby tego mema odbierać jako propagandę nazistowską. No ale ok, cos jeszcze poza memem, którego można rozumiec na wiele
  • Odpowiedz
@demagog: Kolego, ale nie każdy musi się orientować w ideologiach politycznych, ale to że nie czytałeś Evoli nie znaczy, że coś jest nadinterpretacją. Bardziej smutne jest to, że nie chcesz doczytać tych definicji, tylko interpretujesz tego mema na swój poziom aktualny poziom wiedzy. On nie ma na celu przedstawienia jakiejś naturalnej koncepcji, tylko zasugerowanie Tobie jako odbiorcy, że żyjemy w czasach słabych mężczyzn, lub dekedencji (przypominam podstawa faszyzmu). Powiedz mi
  • Odpowiedz
@evilman_: Naziści nie mieli i nie mają monopolu na walkę z dekadencją, już starożytni narzekali na zepsucie społeczeństwa, mimo, że sam termin pojawil się setki lat później.

Walka z dekadencją jest też domeną niemal wszystkich wielkich religii świata, chcesz sprowadzić wszystkich, którzy walczą z dekadencja i zepsuciem do roli nazistów?

Pytałem się o powielanie przez Petersona propagandy nazistowskiej, ty wyskakujesz z walką z dekadencja, ktora nie była uprawiana jedynie przez
  • Odpowiedz
@Izanagi013: to, że ty tak twierdzisz, nie znaczy automatycznie że tak jest. W momencie gdy JP stał się medialny w Kanadzie i USA, z tym co mówił o wolności słowa, w Polsce byłby uznany za centro-lewicowca
  • Odpowiedz
@MEKORRO: no właśnie nie, chłop, nagrywa godzinny wykład na temat wojny rosyjsko - ukraińskiej i to nie była odpowiedź w wywiadzie tylko wykład na temat na który nie ma pojęcia ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@radzia303: mordo, siedzisz u niego w biurze i filtrujesz wszystkie pytania, które dostaje, czy też może #!$%@? jakieś kocopoły na podstawie swojej wyobraźni i uznajesz je za twarde argumenty? Pytam retorycznie( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@radzia303: wytłumaczyłbym ci w jaki sposób nasz dialog pokazuje, że nie umiesz czytać, ale po co skoro musiałbyś to przeczytać, a ponieważ nie umiesz czytać, nic byś nie zrozumiał¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz