Wpis z mikrobloga

Mirki mam trochę bałagan z meldunkiem. Chce się zameldować w końcu w miejscu w którym mam mieszkanie. Problem w tym że wymieniam auto i we wtorek sprzedaje stare. Po zmianie meldunku mam 30 dni na przerejestrowanie auta. Czy mogę dzisiaj zmienić adres zameldowania i olać już kwestie starego samochodu czy poczekać na sprzedaż i wtedy to zrobić? Nowe auto chcę już zarejestrować w miejscu nowego zameldowania.

#prawo #meldunek #samochody #pytanie
  • 6
Ja to w ogóle mam auto zarejestrowane w innym mieście gdzie miałem pobyt czasowy - ale tego pobytu już tam nie mam. XD No ale to było rejestrowane jakoś na zasadzie że to miasto jest głównym miejscem mojego pobytu.
@wstalemwczesnierano: „Mimo że przepisy wyraźnie wskazują na obowiązek rejestracji pojazdu w miejscu zamieszkania, niektórzy urzędnicy mogą odmówić rejestracji w miejscu zamieszkania i odesłać do Wydziału Komunikacji w miejscu zameldowania. Jednak nie mają racji. Zgodnie z art. 73 ust. 1 ustawy Prawa o ruchu drogowym oraz art. 25 Kodeksu Cywilnego samochód rejestruje się w miejscu zamieszkania.” - o właśnie tak mam to zrobione.