Wpis z mikrobloga

teraz covidianie nauczą się że kawałek kolorowej szmaty czy maska chirurgiczna jednak niczego nie filtruje XD


@Adam_Prosty: Jak to niczego nie filtruje? Filtruje bardzo dobrze duże kropelki. Dla grypy czy większości enterowirusów jest to zupełnie wystarczająca ochrona. Gdyby niczego nie filtrowała to chirurdzy by operowali z odkrytymi mordami i pluli do wnętrzności operowanego bo i tak nic nie filtruje.
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty: Jak to niczego nie filtruje? Filtruje bardzo dobrze duże kropelki. Dla grypy czy większości enterowirusów jest to zupełnie wystarczająca ochrona. Gdyby niczego nie filtrowała to chirurdzy by operowali z odkrytymi mordami i pluli do wnętrzności operowanego bo i tak nic nie filtruje.


@Moisze:

1. chirurdzy noszą maskę chirurgiczną żeby nie pluć do pola operacyjnego żeby nie doszło do zakażenia BAKTERYJNEGO rany.

2. dałem wizualizację jak "filtruje" maska chirurgiczna te
  • Odpowiedz
@aksal89: Tak. Bezdomnego który za niecałe 20 min byłby trupem z wyziębienia. Przyjechali i łaskawie zabrali. Innym razem dostałem mandat bo na chodniku nie zostawiłem 150cm dla pieszych a 143cm. Z ciekawości sprawdziłem co zrobią jak zgłoszę innych parkujących w podobny sposób. Przyjechali i pojechali.
  • Odpowiedz
przecież FFP2 (a tak naprawdę dopiero FFP3) również zatrzymuje kropelki wtf


@IF22I: ironia na wykopie nie działa :)

ja stawiam tezę że chirurgiczna nie działa na wirusy ani na smog, i przy okazji smogu covidianie to zrozumieją.

przylatuje covidianin i twierdzi że chirurgiczna zajebiście działa na wirusy bo powstrzymuje kropelki LOL :)

na co ja robię sobię bekę z covidianina że w takim razie w sklepie będzie zmieniał na maskę chirurgiczną
  • Odpowiedz