Wpis z mikrobloga

Mireczki, na wstępie tak wiem, jestem frajerem bo dałem się tak zrobić na olx ale może coś poradzicie co mogę jeszcze zrobić. W skrócie potrzebowalem jakiegos starego telefonu do testow jednej rzeczy i znalazlem na olx jakiego starego IPhona za dwie stówy, napisalem do goscia czy wysle przez przesylke olx to mi odpisuje ze cos tam sprzedawal ale potem czekal dlugo na przelew z olx itd ale proponuje ze ja wysle polowe kwoty on wysle telefon i jak wszystko bedzie ok to mu dosle reszte. Jakos to tlumaczenie mnie przekonalo i zgodzilem sie, podal mi nr konta zrobilem przelew i mial wyslac w pon po poludniu, podalem mu telefon swoj, email i paczkomat wszystko do wysylki mial, pisze pon wieczorem, to odpisal ze wysle we wtorek rano, mamy srode i dalej nic. W miedzy czasie zapytalem czy mam juz uznac stowe za stracona to mi odpisal "Nie panikuj" i cisza nic wiecej nie odpisuje. Czy pisanie ze zgłosze to na Policje ma jakiś sens bo tak jak pisałem nie mam za wiele danych, czy olać temat i zapomnieć o stówce #olx #scam #oszustwo
  • 9
@taktoto: w ten poniedziałek @smierdakow: bank w sumie od razu wiedziałem - mbank bo przelew był natychmiastowy, ale zastanawia mnie mam pisać do banku ze zrobilem z własnej woli przelew? Pewnie mi powiedza ze to sprawa dla Policji a nie do nich