Wpis z mikrobloga

2246 + 1 = 2247

Tytuł: Wszyscy kłamią
Autor: Carol O'Connell
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 8386669144
Tłumacz: Robert Sudół
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 312
Druga część z serii z Kathy Mallory. Ocenę pierwszej części można znaleźć tutaj.

Jednocześnie toczą się dwie sprawy. Jedna dotyczy morderstwa młodej kobiety w parku, a druga rodziny Riccalo. O ile pierwsza jest standardowa, druga już mniej bo w grę wchodzą zjawiska paranormalne, a konkretnie psychokineza. W stronę Sally Riccalo latają ołówki i kobieta jest święcie przekonana, że dzieje się to za sprawą jej pasierba Justina. Ojciec bardziej sceptyczny uważa, że chłopiec stroi sobie żarty. Sprawę bada Charles Butler, partner Mallory. W międzyczasie ona sama zajmuje się zbrodnią popełnioną w parku. Dużo ryzykując postanawia wywabić mordercę z ukrycia.

Moje odczucia w przypadku tej książki są bardzo zbliżone do pierwszej części, dlatego pozwolę sobie nie pisać ich ponownie. Podoba mi się tutaj, że mamy dwie sprawy, prowadzone jednocześnie, a w których nie ma zbyt wielu poszlak. Autorce udało się zgrabnie przeplatać oba wątki oraz w obu budować napięcie. Rozwiązanie morderstwa w parku wydaje mi się trafione. Natomiast rozwiązanie problemów rodziny Riccalo już trochę mniej. Nie powiedziałabym, że jest ono naciągane - po prostu jest nijakie.

Koniec końców uważam, że Wszyscy kłamią są lepiej napisaną książką niż Wyrocznia (pierwsza część). Postacie zyskały trochę kolorów, powoli przestają być jednowymiarowe. Jeszcze nie do końca udało się autorce nadać im kształty w 3D ale powoli do tego zbliżamy. Odejmuję jednak jeden punkt za wątek z państwem Riccalo, a więc ocena pozostaje taka sama.

I ponownie kończę opinią: jak ktoś lubi kryminały i akurat myśli co by tu przeczytać to polecam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz Owieczka997 - 2246 + 1 = 2247

Tytuł: Wszyscy kłamią
Autor: Carol O'Connell
Gatunek: ...
źródło: comment_1663152347CZMZiziWRuSQEzJ5M5xYcW.jpg
  • 3
@Gandalf_Rudy: Z tego co widzę to przynajmniej w Polsce nie jest jakoś znana ale przeczytałam od niej w sumie 5 książek i mi się podobają. Bardzo fajna jest też od niej Judaszowe dziecko ale czytałam jako 13-latka więc może teraz bym zmieniła zdanie :D
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 312

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Cienie (Wojciech Chmielarz) - najnowsza recenzja usera ostoja ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Hipotermia (Arnaldur Indridason)
3\.