Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Planuje zakupić kartę graficzną. Rozważam dwie opcje rtx 3070 i rx 6750xt.
Gram na monitorze 2k i sporadycznie na oculusie.
Patrząc na porównania na YT karty są mocno do siebie zbliżone.
Skłaniałbym się do rx 6750xt, bo ma więcej vram. Jednak spotykałem się z opiniami, że pojawiają się problemy w przypadku oculusa dodatkowo encoding w przypadku nvidii jest jest wydajniejszy i lepszy.
Czy ktoś z was gra na oculusie na kartach AMD? Czy pojawiają się jakieś problemy?
Co byście wybrali?
#oculus #oculusquest #oculusquest2 #vr #pcmasterace #kartygraficzne #komputery #it
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cena nowych kart zapewne będzie zbyt wysoka. Celuje w coś w okolicach 3k. Wątpię, że 3080 spadnie do tej ceny. Więc zapewne rozkmina pozostanie ta sama.
  • Odpowiedz
@aqnar: jak wyjdą nowe karty to stare stanieją, więc celuj w co celujesz, ale poczekaj miesiąc na spadki. A co do pytania to jak możesz weź Nvidie. Ja wiem jakie to są #!$%@?, ale z ich sprzętem po prostu nie ma żadnych problemów. A ilość Vramu do obecnego VR jest i tak aż nadto.
  • Odpowiedz
@aqnar: taka karta przy obecnych cenach prądu? Powodzi się ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak poważnie to kolega zbudował sobie mocnego PC a po jakimś czasie przesiadl sie na laptopa bo mu #!$%@? kWh :D
  • Odpowiedz
@aqnar: karty amd słabo wspierają granie bezprzewodowe na oculusie. Nie mają kodeków sprzętowych do dekodowania w czasie rzeczywistym. Po kablu jest ok.
  • Odpowiedz