Wpis z mikrobloga

Czy macie jakieś doświadczenia z nowymi mieszkaniami znajdującymi się obok wind? Sytuacja wygląda następująco:
- nowy blok, aktualnie w budowie
- część ściany korytarza i sypialni graniczy z windą
- winda jest "obudowana" tzn. ma własną ścianę, następnie dylatacja i potem ściana mieszkania
- jest to ostatnie piętro. Nad windą na dachu ma znajdować się jej silnik
- uzyskałem tylko informację, że jest to cichobieżna winda marki Otis
- 5-poziomowa klatka + garaż, po 3 mieszkania na poziom, mieszkanie na ostatnim 5 poziomie

Podobno jak winda jest dobra i ogólnie blok jest dobrze wykonany to nic nie powinno być słyszalne. Tutaj blisko znajduje się też jednak silnik (podobno na dachu), co jest dla mnie bardziej niepokojące. Czy takie ściany mieszkań obok szybów windy są też jakoś ocieplane/izolowane akustycznie? Spodziewałbym się efektu "zimnej ściany" w miejscach graniczących.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania
  • 6
@3PiO7: przez tydzień na wakacjach wynajmowałem „apartament”, który był naprzeciwko windy i powiem szczerze, że póki sam z niej nie korzystałem to zapominałem, że tam w ogóle jest. Nawet ruch na korytarzu nie przeszkadzał, choć może go nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3PiO7: mam chatę na piątym sczytowym z przylegająca winda do korytarza i pokoju. Nigdy w domu nie słyszałem jej normalnej pracy przez ścianę jeśli to Cię martwi.
@trzy_razy_rzezucha: jak robiłem research to masz rację z tym, że silnik w niektórych windach jest montowany na samej windzie. Nawet na jednej stronce producenta jest zestawienie schematów obu typów. U deva ciężko się dowiedzieć coś więcej. Jedynie pamiętam, że silnik jest na dachu (prawdopodobnie budynku, nie pamiętam dokładnie, a wtedy nawet nie wiedziałem, że może być montowany na samej windzie).

PS. Raczej w tym przypadku silnik jest umieszczony nad konstrukcją windy,