Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki wybieram sie niedługo do #budapeszt autem i mam kilka pytań
Trasa Lublin - Budapeszt przez Rzeszów Barwinek Koszyce.
1. Winetę na trasy na Wegrzech oczywiście wykupie, a na Słowacje będąc tylko przelotem warto tez kupić? Jak z drogami płatnymi vs darmowymi na tym odcinku
2. Parking raczej cos kawalek od centrum i dojade sobie do Airbnb czy sa jakieś miejscówki z darmowym parkingiem?
3. Jedzeniowe knajpki jak macie swoje perełki podzielcie się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Na powrocie planuje zajechać na dzien/dwa do Koszyc tam tez cos chętnie zjem i zobaczę - ewentualne inne miejsca w tym SPA czy góry słucham propozycji
  • 2
  • Odpowiedz
@export: Słowacja na płatnym odcinku to taka lipa, że nigdy tak źle mi się nie jeździło. Nie chcę nawet sobie wyobrażać na co jesteśmy narażeni jadąc tym darmowym xD.

Co do parkingu to nie jest jakoś hardkorowo drogi, szukanie takiego poza strefą w sumie i tak naraża Cię na większe koszty bo musisz dojechać/poświęcić swój czas. Z tych prywatnych w centrum to polecam CARe Park.

Jedzeniowo - mięso czy vege? :D
  • Odpowiedz
@export: Słowację polecam pokonywać nocą bo wtedy "jakoś się jedzie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) przy czym polecam pilnować prędkości (głównie w zabudowanych) bo parking czy winieta będzie wtedy najmniejszym zmartwieniem przy mandacie w ojro :D I mimo wszystko polecałbym winietę bo wystarczy, że wjedziesz nieopatrznie na płatną to Cię szybko wyłapią (kilka razy jechałem i praktycznie zawsze stoją gdzieś na poboczu/na granicy i sprawdzają rejestracje).

Co do
  • Odpowiedz