Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem demokracja jaką mamy w Polsce nie działa. Raz na 4 lata wybieramy ludzi którzy naobiecują gruszki na wierzbie i nie są odpowiedzialni za to że nie dotrzymają obietnic. Przez 4 lata rozkradają kraj następnie wybieramy kolejnych idiotów którzy naobiecują i rozkradną po swojemu bez konsekwencji.

Moim zdaniem krajem powinni rządzić posłowie z doświadczeniem biznesowym, wykształceni i skupiać się na gospodarce a sprawami społecznymi powinno zajmować się społeczeństwo w co rocznych ? pół rocznych ?refererendach. Wtedy faktycznie moglibyśmy mieć wpływ na ten kraj.

A jak wdg Was powinno funkcjonować państwo ? Co jest alternatywą dla nasze demokracji ? a może wdg Was jest dobrze jak jest ?
#neuropa #4konserwy #pytanie #kiciochpyta
Niebadzlosiem - Moim zdaniem demokracja jaką mamy w Polsce nie działa. Raz na 4 lata ...

źródło: comment_1663053424KJjfTE65rOATB26mmlvyL7.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: demokracja jest systemem samobalansujacym w dlugim okresie czasu. Wahadlo, odbija z jednej skrajnosci w druga, jedynie co sie zmienia to przesuwa sie okno overtona. Takze, fajnie by bylo miec krola filozofa, ale jak historia pokazuje jego nastepca moze byc krolem debilem (syn Marka Aureliusza)
  • Odpowiedz
a sprawami społecznymi powinno zajmować się społeczeństwo w co rocznych ? pół rocznych ?refererendach. Wtedy faktycznie moglibyśmy mieć wpływ na ten kraj.


@Niebadzlosiem: przecież już byś miał przymus chodzenia do kościółka co niedzielę i zakaz sprzedaży prezerwatyw xD
  • Odpowiedz
  • 0
Dużo można mówić o wyborcach i to fakt, wyborcy wybierają władze. Jednak poziom wyborców też bierze się z czegoś. Z edukacji, dostępu do informacji i jakości przekazów medialnych.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem w Polsce jest jeszcze jeden problem. Nie ma kogo wybierać bo tak.
- PiS - wszystko wiadomo macie socjal i proszę się nie interesować jak my przy korycie jesteśmy a i wszystko wina Tuska
- KO(PłO) - obecnie dlaczego mam na ciebie głosować ? No no jestem antypisem. Fajnie a coś jeszcze? No też damy 500+ i socjalu + jak będziemy przy korycie to nie będzie tam PiS no albo może
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Oczywiście, że demokracja nie działa, to jeden z najgorszych systemów jakie wymyślono, bo daje ludziom poczucie, że maja na coś wpływ, kiedy w rzeczywistości zupełnie tak nie jest. Poza tym, ile osób zna się na gospodarce, polityce obronnej, edukacji itd
na tyle, żeby faktycznie podejmować świadome decyzje. Ludzie w większości nie mają pojęcia o niczym, z resztą trudno ich winić, bo nie każdy ma czas i ochotę zajmować się tymi
  • Odpowiedz
rządy w demokracji są odzwierciedleniem wyborców tylko tyle i aż tyle


@Leniek: może jakbyśmy głosowali w zakresie osiedli albo dzielnic. Wybory polski B w żaden sposób nie świadczą o mnie.
  • Odpowiedz
@Ogau: Wierzę że ludzie nie są tak głupi :P W sprawach społecznych myślę żę więcej osób by zagłosowało.
JEst też opcja podziałui kraju na coś ala stany że w podkapackim związki LGBT są nielegalne, aborcja czy pewnie antykoncepcja no katotaliban xd Kto chce niech tam żyje a w reszcie kraju normalnie. Z biegime lat każdy by mieszkał w województwie które mu pasuje.

@Morderczy_Morszczuk: można protestować ale zdanie tyrana jest absolutne,
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: no racja, od demokracji lepsze są rządy ideału. Tylko, ze w życiu nie ma żadnych szans na to żeby do władzy doszedł i chciał być tym jednoosobowym władcą ktoś taki jak opisałes.

Dlatego popieranie systemów innych niż demokratyczny to głupota, działanie na szkode społeczną, naiwność i generalnie życie w bajce.
  • Odpowiedz
@iAmTS: No idealizując masz rację, często żyje w obłokach.
Jednak nasza demokracja no nie podoba mi się :P NIe mamy realnego wpływu raz na 4 lata dajesz się zrobićw balona albo nie masz na kogo głosować i co dalej ? Patrzysz jak ludzie wybrali debili którzy rozkradają ten kraj i nic nie można zrobić ? bez sensu taki system
Demokracja - rządy ludu. No ja tych rządów nie widzę :P Raz
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: no rozumiem, sam jestem zawiedziony Polakami.

Tylko, ze system trzeba projektować tak, ze nie wiesz po której stronie staniesz, nie wiesz kto ci się trafi do głosowania, kto wystąpi ze swoim biernym prawem wyborczym i tak dalej. Dlatego w kazdym takim starciu wszystkie systemy przegrywają z demokracją. Jedynie ta, modyfikowana lepiej lub gorzej, jest w stanie obronić się w rónych przypadkach. Oj nie chciałbym, żyć w kaczystanie gdyby nie demokracja.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebadzlosiem:

można protestować ale zdanie tyrana jest absolutne, jak byłby ogarnięty władca to by tłumaczył

Ja dobrze znam to tłumaczenie takich mądrych władców. Polega na helikopterach i rozstrzeliwaniach. W większości spraw nie ma prawd absolutnych. Ludzie mają różne cele, ambicje i drogi życiowe. Jeśli wraz z innymi mieszkańcami danego obszaru chcielibyśmy wypłacać sobie świadczenia socjalne albo mieć zerowy wzrost PKB to żadnego dyktatora nie powinno to obchodzić.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Model demokracji jest od dawna chory na całym świecie. Za mało rządów w rękach ludzi (osiedla, samorządy, różne zgrupowania), a za dużo władzy centralnej i dyktatury korporacji.
No ale jak Pan Winston Churchil powieział
  • Odpowiedz
@Morderczy_Morszczuk: na potrzeby argumentu wyobraż sobie że jest osoba/komputer który steruje państwem i patrzy dla jego dobra i jego obywateli. Pewnie że każdy by chciał hajs za nic ale skoro nas nie stać to nie da rady.
Gdyby dyktator z władzą absolutną podejmował dobre dla państwa decyzje to czy byłby on złym dyktatorem ? czy po latach mądrych decyzji ludzie mieli by złe że mają dyktatora z władzą absolutną ? Czy
  • Odpowiedz