Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego i jakim cudem pixel 5 kosztuje około 5k pln w Polsce?! #smartfon #telefony #android
przecież to jest 599$ na us dollars czyli z dodatkowym VATem to jest około 3k PLN.

Zwariuję z szukaniem rozsądnych rozmiarów telefonu w Polsce.
Azja dostała budżetowego sony ACE 3,
Pixele w normalnej cenie rozeszły się w mig w krajach gdzie go sprzedają (nawet niemcy mają dystrybucję.).
iPohne? nie mój ekosystem i nie ma opcji żebym się przestawił.

Help please, czuję że muszę się albo pchać w iphone albo wywalić 5k na telefon, co absolutnie mija się z celem.
Użytkownik XZ1 Compact tutaj, kupiony na premiere, za trochę ponad 2k. Gdyby nie to że bateria zdycha, usb przestaje ladować, GPS ledwo sobie już radzi bo się grzeje i 4GB ramu nie było by zbyt mało na te czasy to dalej bym korzystał.

Nie, nie zależy mi na mega aparacie (mam do tego dedykowany sprzęt, wystarczy że czasem cykne coś dla siebie.
Bateria to priorytet, płynne działanie, nawet na 5G mega mi nie zależy.
Poniże 6", a najlepiej wymiary do 14 - 14,5CM (grubość mnie nie rusza, może mieć i centymetr).
Fajnie jak by miał to 6 - 8 GB ramu.
Jak będzie wodoszczelny i miał ładowanie indukcyjne to wygrywa w przedbiegach, ale absolutnie bez tego się obejdę.

Ratunku, bo już nie mam głowy do tego. Nie musi to być też model z tego roku.
  • 10
  • Odpowiedz
@Gilley nie tylko ten telefon tak kosztuje

Z tego co wiem samsungi w niemczech kosztuje 40% taniej

I ludzie sie wycwanili, kupują je w niemczech z przesyłką do Polski.

Moze zrob tak samo? Widzisz za granicą taniej to kup, ale niech do Polski ci wyślą
  • Odpowiedz
@Gilley: Co do pierwszej części. Przecież Pixele 5 zostały wycofane z produkcji/ze sklepów miesiąc przed premierą Pixela 6(czyli rok temu), to standardowa polityka Google. Nie wiem gdzie go widzisz za 5k pln ale kupno tego modelu jako nowy nawet za 5k jest niemożliwe, a nawet jeśli to jest to leżak 1-1,5 roczny. Co do drugiej części idealnym wyborem dla Ciebie wydaje się Asus Zenfone 9, nowy na rynku ale już
  • Odpowiedz
@Telescopium: szukałem :)
Jak już to nowka z DE za 799eur (co jest też powyżej ceny nowego).
refubry za 450, super, ale trochę się obawiam tych amazonowych refurbów z niemiec że jak coś się zesra to będzie problem ze zwrotem albo nie wiadomo w jakim stanie przyjdzie.
z UK nie ściągnę bo mi dowalą takie cło że wyjdzie na to samo (koszt to 559 funciaków).
  • Odpowiedz
@avira: patrzyłem na niego, 3700, wydaje się super, pytanie co to znaczy okazji? Asus jako niszowy producent telefonów rzuca promki czy czekać pol roku z nadzieją że jakiś sklep zrzuci promo?
Już myślałem nad 8 bo jest w zajebistej cenie po premierze 9, ale tam bateria to jest jakiś żart niestety.

A co pixeli, choćby morele trzyma taki, na ceneo sobie zerknij :)
  • Odpowiedz
@Gilley: Jak widzę na morele sprzedaje to deluxury, czy ten sklep jest wiarygodny nie mi oceniać, ale nawet jeśli Pixel 5 jest u nich dostępny to jest to leżak lub refub.
  • Odpowiedz
@Gilley: Co do Zenfone to na premierę 9 była promocja, że dostawałeś chromebooka za darmo przy zakupie, miesiąc po premierze na RTV euro przecenili ten telefon o kilka procent, bodajże na 3400. Asus raczej znany jest z tego, że promkami nie rzuca ale myślę, że takie drobne mogą się pojawiać raz za czas. W 8 jest problem z przegrzewaniem i słabą baterią za sprawą procesora, także to raczej nie dla
  • Odpowiedz
@avira: wlaśnie wszędize przewija się grzanie i bateria. nawet jak z grzaniem sobie poradzili trochę aktualizacją, to bateria meh.
I dzięki za linka, poczytam sobie
  • Odpowiedz