Wpis z mikrobloga

@suslogon-szczecinski: To jest wyznacznikiem upośledzenia wśród motocyklistów. Sam jeżdżę na moto sporo ale te głośne wydechy to rak.Rozumiem że komuś może sprawiać to fun, ale nie jest na pustyni w środku nevady tylko w mieście gdzie przeszkadza wszystkim dookoła...
  • Odpowiedz
@suslogon-szczecinski sam jeżdżę z seryjnym wydechem, dla mnie celowe wstawianie głośniejszego, albo wybebeszanie istniejącego to próba powiększenia sobie przyrodzenia. W przypadku jeszcze mniej rozgarniętych to "małpa lubić hałas, małpa robić więcej hałas".
  • Odpowiedz
Powodów jest parę:
1. Umysłowe ameby, takie same jak małpy wrzeszczące pod blokiem " to &@#%#!" czy dresy wypruwające wydechy w swoich dresowozach.
2. Ludzie którzy mylą głośne pierdzenie z dobrym brzmieniem (grupa obecna głównie wśród fanów armatury).
3. Ludzie z czysto sportowymi wydechami pod tor (pusty wydech nieco ułatwia pracę silnika) i wyceniający +1% mocy silnika wyżej niż stan własnych bębenków
4. Mit* "loud pipes save lives", gdzie niektórym ludziom wydaje
  • Odpowiedz
@Aramil: 3. pojęcia nie masz to się nie wypowiadaj

przelotowe torowe wydechy po pierwsze również mają swoje normy głośności, po drugie przy wystrojeniu całości to jest ze 20% mocy nawet, po trzecie są znacznie lżejsze

nie myl sportowych przelotowych wydechów ( bardzo drogich swoją drogą, bo składa się na to całość od głowicy do końca ), z jakimś gównem ryczącym dla ryku, które produkuje na przykład edhaust lub wydechami marki atrapovicz
  • Odpowiedz
@amath: Zbędne szczegóły, to i to wybrzmiewa znacznie głośniej niż drogowa seria. Mam perfidne wrażenie, że nawet sporo przelotów-samoróbek jest poniżej torowych limitów (dobrze kojarzę 115db?) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aramil: a nie wiem ile w tej chwili jest na Poznaniu, tak i to jest znacznie głośniejsze niż seria, tylko jedno to jest porządna robota fachowców znających temat odbicia fali etc, a drugie robota gościa który pruje seryjną puszkę żeby "ryczało" a drugie małych chińskich rączek żeby robiło to samo

tak czy inaczej uważam, że torowe porządne wydechy są na tor
  • Odpowiedz
są bezpieczne , słychać z daleka że jedziesz , oczywiście jak ktoś specjalnie gazuje jadąc przez ulice to patola


@Gustavvo: gość w samochodzie cię nie słyszy. Dopiero cię usłyszy jak jesteś na jego wysokości. Więc to nie prawda że to kwestia bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
tak czy inaczej uważam, że torowe porządne wydechy są na tor

No właśnie. Dźwięk Akrapovica czy Garazovica, nóż z resora czy wysadzana klejnotami mizerykordia.
Tak czy owak - boli podobnie i ludzie wpychający to niechętnym robią coś nagannego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@amath:
  • Odpowiedz
@Aramil: znaczy przyznaję, że dla mnie dźwięk dobrego mocnego sportowego motocykla na sportowym wydechu brzmi świetnie, ale też mnie #!$%@? upalanie tych wydechów na mieście, nie do tego służą
  • Odpowiedz