Wpis z mikrobloga

Z prasy rosyjskiej:

Czeczenia wyszkoliła ponad trzy tysiące bojowników

W Republice Czeczeńskiej powstały trzy nowe bataliony, z których każdy liczy 560 ludzi, a także specjalny pułk liczący 1500 bojowników. Słudzy są gotowi do wypełnienia wszelkich zadań bojowych. Ramzan Kadyrow przeprowadził przegląd jednostek i sprzętu - informuje RT.

Czyli nowe bataliony zaporowe. Będą strzelać do ruskich wycofujących się.

i trochę komentarzy ruskich do "specjalnej operacji"

Gdzie podziały się stare bataliony?

Dziś mija 200 dni jak #drugaarmiaswiata bierze Kijów za trzy dni.

Czy będą nowe filmy do Tik Tok?

Przedstawiciel Putina w ONZ, Nebenzya, powiedział, że kontratak ukraińskich sił zbrojnych na kierunku charkowskim jest, cytat, "nielegalny i bezprawny" i zażądał, aby zarekwirowany rosyjski sprzęt wojskowy został zwrócony byłym właścicielom. W tej sprawie zainicjowano nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Przygotowałem też batalion. To się nazywa batalion kanapowo-klawiaturowy.

"Czeczenia przygotowała trzy nowe bataliony" - jednego nie rozumiem: po co? Przecież niedawno mówili, że wszystkie wojska z obwodu charkowskiego są przesuwane w pośpiechu, aby wzmocnić kierunek na DPR! Z tego co rozumiem, będzie tam dwa razy więcej ludzi niż teraz. Czy oni tylko kręcą klipy, czy co? Tam już jest tyle samo korespondentów wojennych, co wojskowych.

Dlaczego ukraińskie oddziały strzelają do naszych wyzwolicieli! To jest oburzające. Opóźniają proces i uniemożliwiają nam zwycięstwo. Mam nadzieję, że Putin wytłumaczył Macronowi niedopuszczalność takich wybryków narodów europejskich w XXI wieku.

Trzy nowe bataliony wojsk zaporowych? No tak, przydadzą się podczas procesu "przegrupowania".

Jaki był pierwotny plan Putina? A może jeszcze nie zaczął?

Rosjanie szczególnie szybko wyzwalają Ukrainę!

#prasarosyjska #rosja #wojna #ukraina
  • 4
Dlaczego ukraińskie oddziały strzelają do naszych wyzwolicieli! To jest oburzające. Opóźniają proces i uniemożliwiają nam zwycięstwo. Mam nadzieję, że Putin wytłumaczył Macronowi niedopuszczalność takich wybryków narodów europejskich w XXI wieku.


@Rasteris: A ciekawe dlaczego rosyjscy żołnierze strzelają do ukraińskich dzieci....