Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy z #fotografia Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z fotografią i szukam jakiegoś przyzwoitego sprzętu nie za miliony na start ale może być też używka z portali. Często podróżuję w pracy więc mam taką możliwość żeby pooglądać i kupić coś na miejscu w okazyjnej cenie. Dodatkowo znajomy może wziąć mnie na "robotę" razem obskoczyć parę ślubów, sesji i porobić fotek do portfolio pouczyć się i ogarnąć tematy z tym związane. Celowałbym w bezlusterkowce za samo body 5-6k tak żeby z pakietem obiektywów zmieścić się w 10k? a może przesadzam i lepiej zacząć od czegoś tańszego?
help ()
  • 2
@chybaa_ty: gdybyś dorzucił kilka tys (do kosztów body) to mogę Ci sprzedać nikona Z6, do tego kartę 120gb XQD oraz adapter ftz, dzięki któremu możesz używać tańszych szkieł.

Gdybyś jednak miał coś więcej gotówki to mógłbym Ci sprzedać jeszcze nikkora Z 24-120/4 oraz nikkora z 40/2, którego miałbyś do portretów.

Mysle, że to będzie bardzo dobry set na początek.
Później będziesz wiedział czy Ci czegoś brakuje i roszady sprzętu będziesz robił
@chybaa_ty: ogólnie system Z nikona do ślubów jak znalazł. Ma on obecnie najszerszą średnicę bagnetu, dzięki czemu możesz przy zastosowaniu odpowiedniego adaptera korzystać z obiektywów innych producentów.
Dzięki temu jak kolega ma np fajny obiektyw co daje ciekawy obrazek np z mocowaniem sony to podpinasz adapter i również możesz korzystać z tego obiektywu.