Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ehhh oglądałem ten trailer nowego AC i trochę się jaram. Mam nadzieję, że w tym nowym Assassin's Creedzie będą utwory w tym stylu. Ten mi zawsze przypomina stare czasy i jak pierwszy raz grałem w Assassin's Creed.

Dla wielu dopiero dwójka była dobrą grą ze względu na mniejszą powtarzalność i lepiej prowadzoną fabułę, ale klimatem moim zdaniem jedynka wygrywała. Głównie dzięki takim utworom jak ten. No i w sumie sam soundtrack bardziej mi wrył się w pamięć. Z dwójki to tylko Ezio's Family pamiętam.

W sumie szkoda też, że jedynka nigdy nie doczekała się jakiegoś remastera albo remake'u z odnowioną warstwą fabularną i aktywnościami pobocznymi jakie chcieli dodać twórcy.

#gry #soundtrack #assassinscreed #ps4 #ps5
Masterpolska94 - Ehhh oglądałem ten trailer nowego AC i trochę się jaram. Mam nadziej...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tindeRoman: Czytałem, że to będzie powrót do korzeni niby. Ogólnie elementy RPG mogą być, ale bez poziomów przeciwników i najlepiej jakby były jak najmocniej ograniczone. Fajnie jakby to zrealizowali tak jak w poprzednich częściach, że niektóre postacie były po prostu lepiej wyszkolone. No i by gra dawała możliwość walki nie tylko mieczem, ale i ukrytym ostrzem jak w poprzednich częściach łącznie z używaniem kontry. No i ważne, żeby ukryte ostrze
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: dla mnie akurat klimatem wygrywała dwójka ze względu na atmosferę włoskiego renesansu, historię Borgiów i Medicich, latanie po dachach Florencji i Wenecji, równie wyśmienitą muzykę i świetne lokacje jak np imponujący Rzym, albo plac św. Marka w Wenecji. Mega na plus były postacie historyczne i pasujące do tego klimatu teorie o Templariuszach. Gra wychodziła jeszcze niedługo po tym jak Kod da Vinci był na topie, więc bardzo fajnie to
  • Odpowiedz
@kaspe: No pod tym względem spoko było, choć pamiętam z dwójki największą słabość czyli dziury fabularne. Pierwszy raz grałem to nie miałem tych dodatków co potem wyszły. Bez nich gra przenosiła od razu do Rzymu w którymś momencie i też była jakaś dziura fabularna. Następnie dociągnąłem ten dodatek z bitwą o Forli i po nim była ta końcówka, a Shaun bodajże mówił o uszkodzonych danych.

No i w samej grze
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: a no widzisz, to nawet na to nie zwróciłem uwagi za bardzo, grałem w AC2 jakoś ze 2 lata po premierze to już będzie z 10 lat temu i nawet nie kojarzę żadnych dziur fabularnych, ale możliwe, że właśnie w tamtych czasach nawet nie miałem jakichś wymagań fabularnych, po prostu mechanika gry, parkour, jazda konno, lokacje, postacie, grafika i ogólny klimat robiły na mnie wtedy ogromne wrażenie. No i
kaspe - @Masterpolska94: a no widzisz, to nawet na to nie zwróciłem uwagi za bardzo, ...
  • Odpowiedz