Wpis z mikrobloga

robisz jakieś straszne fikołki zwyczajnie PIS i PO grają do tej samej bramki czyli ogólny trend jest taki ze kopalnie się zamyka


@alteron: Jeśli tak skrajnie różne partie podejmują w tej kwestii takie same decyzje to może najwyraźniej przyczyna zamykania nie jest polityczna.
Pamiętacie te #!$%@? przez lata o konieczności utrzymywania przy życiu nierentownych polskich kopalń, żeby w czasie kryzysu i wielkiej potrzeby nie zostać bez energii?


@OddajButa123: paradoksalnie utrzymywanie ich przy zyciu sprawilo, ze teraz nie mamy węgla ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystkie bliskie i srednio bliskie złoża juz wybrane. Teraz by trzeba bylo nowych kopaln, zeby sie to znowu zaczelo oplacac
Pamiętacie te #!$%@? przez lata o konieczności utrzymywania przy życiu nierentownych polskich kopalń, żeby w czasie kryzysu i wielkiej potrzeby nie zostać bez energii?

No to teraz jest właśnie ten czas kryzysu. A węgiel trzeba ściągać z ogarniętej wojną Ukrainy xD

#bekazpisu #pgg #ukraina

@OddajButa123 Ale zdajesz sobie sprawę, że Polska eksportuje węgiel nie? Nawet teraz kiedy go brakuje sprzedajmy aby nie płacić kar za nie wywiązanie się z umów.
które nie sa w stanie działać, bo nie a) podobaja się Unii


@analnedoznaniachomikasyfilityka: xD

b) ich węgiel staje się 2x droższy przez koniecznośc wykorzystywania certyfikatów CO2,


@analnedoznaniachomikasyfilityka: czyli sa nierentowne w obecnej sytuacji gospodarczej

W tym roku jak wegiel można doostac po prawdziwych cenach wydobycia to wszyscy płaczą xD Taka to rentowność polskiego wegla
Chciałeś napisać, że to przynosi kolosalne straty, wszyscy musimy dopłacać do górnictwa, a nowych kopalń nie ma, węgla mało


@zalogowany_user: to mogłes juz otwarcie napisać, że wam w przedszkolu to gospodarkę pokazuja na obrazkach i możesz tylko powtarzać propagande, bo sam nie potrafisz myśleć, niżej masz wyniki roczne tylko jednej spółki górniczej, nie ma w Polsce zbyt wiele firm z taka rentownością, a i dodam że ich wskaźnik kapitału do aktywów
@OddajButa123: ja mam wrażenie że specjalnie robią tak aby węgla w Polsce zabrakło a jak będzie to niektórzy nie kupią bo nie będzie ich po prostu stać i będą palić byle szajsem, Polska będzie jedną wielką palarnią śmieci, będzie komorą gazową którą Polacy sami sobie zafundowali, już w ostatnich dwóch lata jakość powietrza było fatalna, teraz będzie trzeba chodzić z maską antysmogową całotwarzową aby uchronić się przed rakiem, jak dla mnie
@analnedoznaniachomikasyfilityka dobra napiszę ci to tak: nie chce w górnictwie absolutnie żadnych NARODOWYCH POLSKICH grup górniczych, kompani węglowych czy spółek restrukturyzacji kopalń i skarbu państwa, niech rząd #!$%@? się od tego biznesu a posiadane kopalnie ma zlicytować bo tylko przeszkadza i tak wiem to, że taka bogdanka jest rentowna (bo jest prywatna i żaden "Sasin" tam nie piastuje posady) i niech se fedruje a to kiedy kopalnie mają zostać zamknięte mają zadecydować