Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej #budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomudomu #pytania

Zgłębiał ktoś z was dokładnie koszty budowy dachu systemem calkowicie zleconym vs ogarnianie wszystkiego samemu po kolei?

Mam OK 160 m2, głównie dwuspadowy.
Muszę go wykonać w zimę (od więźby po pokrycie) więc ciasno czasowo. Ściany pojawią się do końca listopada, w grudniu chce zadaszac.

Przyznam szczerze, że nie mam ani czasu ani chęci ani wiedzy na ogarnianie każdego elementu samemu (zamawianie, dzwonienie po hurtowniach, tartakach, ogarniabie transportu).

Dopytuje firmy o rozwiazania od a do z - oni ogarniaja drewno na więźbę i pod pokrycie, oni ogarniają materiały, rynny, wszelkie pomniejsze elementy i je instalują a mnie nic nie obchodzi.

Ty rodzą się jednak dwa pytania :

1. Czy te rozwiqzanie będzie dużo droższe? Że trochę to się nastawiam jednak czy różnica jest warta wygody.

2. Czy można takim firmom zaufać, np pod względem jakości drewna na więźbę?

Ktoś tak robił? Jakieś opinie?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631ba791bc498104260bf150
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: przecierz ilość drewna bierzesz z projektu dokładasz po 20- 30cm, i tartak ci to wycenia. Następnie dajesz projekt do wyceny do kilku hurtowni na pokrycie i dodatki, i oni ci wszystko policzą i wycenią. Wybierasz najlepszą ofertę i tyle. Churtownia i taratk ci to dowiezie. Jakości drewna i tak nie.sprawdzisz, chyba że zamawiasz c30 lub c24.
  • Odpowiedz