Wpis z mikrobloga

@SmugglerFan: co do baterii i odświeżania to widocznie to za trudna matematyka dla Ciebie. Jeśli coś się musi w tej samej jednostce czasu zadziac dwa razy częściej to będzie do tego potrzeba dwa razy więcej energii. To nie podlega żadnej dyskusji, tak działa fizyka. Inne podzespoły pomijam, bo mówimy tylko o ekranie w tej chwili.
A co do benchmarka to się mylisz, co z tego że ekran odświeża sie 120x
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Człowieku przede wszystkim aktualnie iphone 7 który na rynku jest od 5 lat chodzi bardzo płynnie. Pokaz mi telefon z Chin za 1200zl z 2017r który działa tak płynnie. Dąże tylko do tego że u  wiesz ze jak coś kupiłeś to że to za dwa lata nie będzie do śmieci. A te Twoje 120hz mają się nijak do rzeczywistości. Co z tego że wykop przewijasz płynniej skoro jak
  • Odpowiedz
co do baterii i odświeżania to widocznie to za trudna matematyka dla Ciebie. Jeśli coś się musi w tej samej jednostce czasu zadziac dwa razy częściej to będzie do tego potrzeba dwa razy więcej energii. To nie podlega żadnej dyskusji, tak działa fizyka. Inne podzespoły pomijam, bo mówimy tylko o ekranie w tej chwili.


@Forrestpl: no wlasnie pominales inne podzespoly, taki maly szczegol lol.

A co do benchmarka to się
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Ale po co mam brać pod uwagę inne podzespoły? Nie rozumiem, mówimy o ekranach i częstotliwościach odświeżania, ale okej. Dodaj w takim razie do tego jeszcze coś takiego co się nazywa optymalizacja systemowa. Android chodzi na pierdylionie telefonów z różnymi podzespołami i nie sposób tego zoptymalizowac pod każdy jeden telefon. IOS działa na konkretnych podzespołach zawsze takich samych i softwarowo jest dopiszczone pod konkretny hardware. To tak jakby porównywać
  • Odpowiedz
Człowieku przede wszystkim aktualnie iphone 7 który na rynku jest od 5 lat chodzi bardzo płynnie. Pokaz mi telefon z Chin za 1200zl z 2017r który działa tak płynnie. Dąże tylko do tego że u  wiesz ze jak coś kupiłeś to że to za dwa lata nie będzie do śmieci. A te Twoje 120hz mają się nijak do rzeczywistości. Co z tego że wykop przewijasz płynniej skoro jak odpalisz kilka aplikacji
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Miałeś kiedyś IPhona czy tak se gadasz? Ja miałem najróżniejsze androidy od tanich po flagowe ale po przesiadce na iOS do nich nie wrócę głównie ze względu na optymalizację. Nie odczuwam by moje biedackie 60hz było wolne w czymkolwiek, nie mam pokazu slajdów na ekranie telefonu ale jak odczuje ze mam to przesiądę się na serię pro dla tych 120hz i ciach bajera.
  • Odpowiedz
Ale po co mam brać pod uwagę inne podzespoły? Nie rozumiem, mówimy o ekranach i częstotliwościach odświeżania, ale okej.


@Forrestpl: bo ogolne zuzycie baterii sie liczy i nie bedzie ono 2x wyzsze. bedzie troche wyzsze ale to ok, nie bedzie zmarnowane, te herce sie bardzo przydadza.

Dodaj w takim razie do tego jeszcze coś takiego co się nazywa optymalizacja systemowa. Android chodzi na pierdylionie telefonów z różnymi podzespołami i nie
  • Odpowiedz
Ta dyskusja nie ma sensu :D płynność działania urządzenia to nie tylko częstotliwości odświeża ekranu, ale to już pisałem i nie zrozumiałeś.

@Forrestpl: oczywiscie ze nie ma, bo napisales to:

to odbije piłeczkę - na #!$%@? mieć 120hz przewijając wykop? Do tego to i 30 wystarczy :p

takie sa twoje oczekiwania od telefonu. moga ci zlockowac klatki nawet jeszcze nizej, z 60 do 30 i i tak bedziesz zadowolony i
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Ale co Ci ścina na 60hz człowieku jak oglądasz na yt cokolwiek w 60hz to Ci się ścina? XD zaplątałeś się w tej swojej pokrętnej logice i nie potrafisz przyznać komuś racji. Podłącz 20 letni komputer do 120hz monitora. Ja wiem ze ludzkie oko zauważy różnice między 60 a 90 czy 120hz ale to nie jest tak że 60 ścina. Przypominam że pełnometrażowe filmy kręcą w 24 klatkach i
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Nie, oczekiwania moje w obec telefonu są takie że przez kolejne 4-5 lat będzie działał i będę miał aktualizacje. Jeśli dla Ciebie 60hz ścina to zostań pilotem, oni są w stanie do 300hz widzieć widocznie Ty też.
  • Odpowiedz
Ale co Ci ścina na 60hz człowieku jak oglądasz na yt cokolwiek w 60hz to Ci się ścina? XD


@Forrestpl: tak, jak ogladam gameplay'e gier w 60 fps na yt to mi scina bo jestem przyzwyczajony do grania w wyzszych fps

zaplątałeś się w tej swojej pokrętnej logice i nie potrafisz przyznać komuś racji.

bo ja
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Kończę dyskusje Mirku, Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje, tyle w temacie. Pozdrawiam i daj znac za dwa lata Czy Twój oneplus ma najnowszego softa czy musiałeś wymienić, bo producent tak chciał, a ja Ci powiem wtedy ze mój 4 letni iphone 12 będzie miał jeszcze rok albo dwa wsparcia
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Swoją drogą musi być Ci bardzo trudno w życiu oglądając cokolwiek na yt/telewizji czy kinie jak dla Ciebie 60hz to pokaż slajdów. Serio, zaciągnij się do wojska, będziesz asem przestworzy ;)
  • Odpowiedz
@Forrestpl: uczciwie trzeba przyznać że różnica między 60 a 120 jest bardo odczuwalna. Mam monitor 240hz i przeglądając neta na laptopie z 60hz widać pogorszenie płynności. Filmy na netflixie są dla mnie nie oglądalne w 25fps, mam włączone upłynnianie w TV aby to dało się oglądać.
Co do 2krotnie większego zużycia prądu przy 2x frame rate to raczej nie prawda. Najwięcej prądu zużywa podświetlenie albo sam fakt wyświetlania jasnych pixeli
  • Odpowiedz
@kutafonixor: Jasne że jest różnica, nigdzie nie stwierdziłem że jej nie ma ale moim zdaniem 60fps to nie pokaz slajdów. A co do baterii to jak wg. Ciebie miałoby być inaczej? Odświeżenie ekranu jednokrotne to po prostu jakaś praca do wykonania, jeśli w przez cały dzień ekran odświeża sie x razy z częstotliwościa 60hz to przy 120hz będzie to 2x. Nie znaczy to oczywiście że telefon będzie działał dwa razy
  • Odpowiedz
@Forrestpl: myślisz się co do odświeżania ekranu. Szybsze odświeżanie powoduje większy overhead dla GPU, bo musi renderować więcej klatek. Teraz taki przykład: masz zwykłą diodę led. Dioda świecąc pobiera 20mah. Teraz czy odświeżenie jej stanu 1000 czy 5 razy na sekundę coś zmienia?
Tak samo z OLED, masz biały ekran i czy odświeżenie jej stanu cokolwiek zmieni skoro i tak jest zapalona na 100% cały czas? Jedynie elektronika będzie pracować
  • Odpowiedz
SmugglerFan: No i zużycie baterii przy dwukrotnie częstszym odświeżaniu będzie dwukrotnie wyższe. Prosta metematyka.


@Forrestpl: xDDDD nie ma to jak wypowiadanie się na tematy o których się nie ma pojęcia XD typowy debil z iphonem. W przypadku 60hz czas podświetlenia jednego pixela jest 2x dłuższy niż przypadku 120hz, ilość zużytej energii się nie zmienia.
  • Odpowiedz
@HundoKunSimiaVariolo: Lol, gościu debilem to ty jesteś dodatkowo niepotrafiącym zrobić najprostszego researchu polegającego na wpisanie hasła w Google. https://android.com.pl/artykuly/293546-wysoka-czestotliwosc-odswiezania-ekranu-bateria-120hz/amp/ przeczytaj jeśli potrafisz, skupiając się na rozdziale "wady wyświetlaczu 90 i 120hz" który jasno mówi że TEN SAM TELEFON użytkowany w TAKI SAM SPOSÓB z włączonym odświeżaniem 90hz zamiast 60hz działał prawie 200min krócej. Wróć do szkoły, najlepiej podstawowej.
  • Odpowiedz
@Forrestpl: kto tu musi do podstawówki wrócić? 692 min działał w 60hz a "prawie 200 minut mniej" w 90hz czyli zwiększenie częstotliwości o 50% zwiększyło zużycie baterii o około 25%. A ty piszesz, ze zwiększenie częstotliwości odświeżania zwiększa dwukrotnie zużycie energii xD

Typowy ajfoniarz. Niewiele myśli ale dużo hejtuje innych bo śmią obrazić jego świętego ajfona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz