Wpis z mikrobloga

No i co, latami budowany wizerunek Rosji jako supermocarstwa, które jakby tylko chciało to by w 2 dni było pod Berlinem runął jak domek z kart. Kacapy dostają w dupę od Ukrainy aż miło, nie ma dnia żeby ukraińskie wojska nie poczyniły znaczących postępów, zachód wyraźnie poszedł na kurs odcinania się od ruskich paliw kopalnych, gospodarczo ich odcięto, wizy wywindowano na 80 euro i zwiększono wymagania by wizy dostać. Przy okazji wyraźnie jak nigdy dotąd widać, jakie ugrupowania polityczne są wyraźnie prokremlowskie i choćby skały srały szerzą kacapską propagandę na prawo i lewo.

Mit wielkiej niezwyciężonej Rosji leży skulony w kącie kopany przez kogo popadnie. Chyba nikt już nie traktuje tego kraju poważnie mimo, że Kreml nadal straszy - choć tak naprawdę nie ma czym.

Zapamiętajcie sobie Mireczki - czego by ludzie nie gadali, czego by nie powtarzali do usrania samozwańczy eksperci i "mądre głowy" w mediach, rzeczywistość może okazać się kompletnie inna. Myślcie krytycznie, nie zapatrujcie się w fałszywe idee i znanych ludzi, którzy je głoszą, a świat będzie lepszym miejscem. Znani czy bogaci ludzie nie stają się z automatu mądrzejsi od nas tylko dlatego, że sami zachowują się jakby pozjadali wszystkie rozumy. Żeby kogoś traktować poważnie, należy aby ten ktoś był rzeczywiście ekspertem z papierem i udokumentowanymi dokonaniami na polu, w jakim się wypowiada. Bo na ile można traktować poważnie aktora albo piosenkarkę, którzy wymądrzają się w temacie medycyny lub dyplomacji?


Mądrości sobie i Wam życzę, miłego wieczoru, nocy i oczywiście Sława Ukrainie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #ukraina #europa #przemyslenia
  • 9
@analboss z kogo mieliby te mobilizację przeprowadzić? Ze starych bab, ćpunów, HIV-positive, alkoholikom z marskością wątroby?

Przecież jak zrobią mobilizacje to kto im będzie pracował? Juz I tak wielu młodych ludzi stracili, a to mężczyźni w wieku produkcyjnym utrzymują każde państwo. Byliby cielakami na rzeź, jak nawet etatowi coraz bardziej właśnie sie takimi stają. Przecież to by było już wgl dorżnięcie Rosji.
@rosikk1: mobilizacja to byłaby gra vabank,
trochę ruskim rezerw złota jednak zostało, ale gdyby rzeczywiście przez kilka miesięcy nie udałoby się im dobić ukrainy używając całej swojej siły to mogłoby się skończyć powtórką z 1917.
@analboss tylko że wtedy pamiętaj mieli spoko demografię, a tutaj jest to chyba najgorsza demografia na świecie, problemy z zaopatrzeniem. Daj spokój to ja mam na sobie teraz lepszej jakości galoty niż miałby ruski poborowy.