Wpis z mikrobloga

Ludzie żartujący sobie że wystarczy tylko mniej grzać i założyć sweter zimą chyba nie pojmują prawdziwej natury problemu jakim jest kryzys energetyczny w europie.

Sytuacja aktualnie wygląda tak: nawet przy zapełnieniu rezerw gazu i węgla gospodarki Europejskie nie będą w stanie pracować w 100% tej zimy. Zwłaszcza Niemcy, Wielka Brytania i Polska, ale problem ten będzie dotyczyć wszystkich państw Europejskich w jakimś stopniu. Po prostu nie ma do tego zasobów, nie da się spalić węgla którego nie ma, to samo z gazem.
Stawia to rządy przed wyborem:

1.Robić cięcia w zużyciu energii przez zwykłych ludzi, to oznacza brak ogrzewania, zimna woda w kranie, przerwy w dostawie prądu, tego typu sprawy.

2.Cięcia w zużyciu energii przez przemysł. Zawieszanie działań fabryk, ograniczenia w zużyciu prądu przez biznesy itp.

I tu jest problem, opcja 1 to samobójstwo polityczne. Nikt ne zagłosuje na ludzi przez których nie ma prądu w gniazdkach. Rząd może sobie na wiele pozwalać ale kiedy zaczyna brakować podstawowych rzeczy to ludzie wychodzą na ulicę. Wystarczy że jedna osoba zamarznie w nocy przez brak ogrzewania i ludzie zaczną mówić że rząd zabija swoich obywateli.

Opcja druga to samobójstwo gospodarcze. Gospodarka się skurczy bo biznesy będą musiały się po prostu zamknąć. Zakłady przemysłowe nie będą miały czym zasilać swoich fabryk i nie będą miały z czego produkować produktów. Przez zmniejszenie podaży ceny wszystkiego podskoczą, przez co mniejsze biznesy też będą musiały się zamknąć. Przyjdzie recesja, wszystko zacznie drożeć, a rynek zostanie zalany przez zdesperowanych ludzi bez pracy.

Patrząc co się aktualnie dzieje to chyba opcja druga będzie rzeczywistością. Zakłady przemysłowe w całej Europie zawieszają pracę, a rządy wprowadzają ograniczenia w zużyciu prądu przez biznesy. Następny rok będzie naprawdę chudy.
#polska #europa #gospodarka
BestiazWadowic_37 - Ludzie żartujący sobie że wystarczy tylko mniej grzać i założyć s...

źródło: comment_1662731231rnA2qwnCvcMaboAxqaDnrR.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: jak mnie z mojej zwolnią to wszyscy jesteśmy w dupie xD. Podczas pandemii nawet na sekundę się nie bałem o pracę, więc czillera. Nie ma raczej bezpieczniejszej przystani na rynku.
Ale kocyk kupie dodatkowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz