Wpis z mikrobloga

Według raportu Białego Domu kopanie BTC pomoże, a nie przeszkodzi, w realizacji celów klimatycznych USA poprzez redukcję emisji metanu. Bitcoin może także zachęcać do budowy dodatkowych źródeł energii odnawialnej.

Wycinki w komentarzach poniżej.

Link do pełnego raportu w tweecie: https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1567949758584569861?t=PB772nrz1kN18qdZ10PPdg&s=19

#kryptowaluty #bitcoin #gielda
Pobierz CzulyTomasz - Według raportu Białego Domu kopanie BTC pomoże, a nie przeszkodzi, w re...
źródło: comment_1662665261xm0j1lVk5fAZbB3r2ChV69.jpg
  • 21
Według raportu Białego Domu kopanie BTC pomoże, a nie przeszkodzi, w realizacji celów klimatycznych USA poprzez redukcję emisji metanu. Bitcoin może także zachęcać do budowy dodatkowych źródeł energii odnawialnej.


@CzulyTomasz: Mówiłem o tym jak Musk cofał mozliwosc kupna tesli za BTC to na mnie pluto. Pisałem też że nie da sie zatrzymać i wychłodzić turbiny gazowej czy węglowej w godzine i nadprodukcja nocna może być uzywana do kopania zamiast obciążać sieć
@E2CE37C9C2FD4E: a gdzie tam masz napisane że jakiś kongresman chce?
Tam jest napisane że może być zabronione jako jedna z możliwych opcji, bo to jest uprawnienie kongresu a nie białego domu

To tak jak u nas by napisali Sejm może uchwalić ustawę blokującą, i nie chodzi o to że chce, tylko ze może
@E2CE37C9C2FD4E: poza tym w tym momencie już każdy ma w #!$%@? ekologię, ludzie z USA wrzucają foty na TT typu, matka prowadzi cukiernię płaciła 22K roczenie za prąd, teraz zapłaci 123K jak żyć
Biden musi coś tym ludziom powiedzieć inaczej demokraci przejebią wybory, może POW padnie ofiarą tej sytuacji
@CzulyTomasz: raport stara się być obiektywny więc znaleźli na siłę jakieś pozytywy ale ogólny wydźwięk jest zdecydowanie negatywny
co ma odnawialna energia albo metan na odludziu do rzeczywistości, czyli kupowania całej elektrowni węglowej do kopania?
https://futurism.com/bitcoin-mining-company-buys-entire-coal-power-plant

kopanie się do energii odnawialnej jak słońce i wiatr nie nadaje w ogóle, bo żeby zwróciły się asici trzeba kopać prawie bez przerwy. To tylko bezsensowny marketing. Trudno wymyśleć coś mniej kompatybilnego ze zmienną energią
Mówiłem o tym jak Musk cofał mozliwosc kupna tesli za BTC to na mnie pluto. Pisałem też że nie da sie zatrzymać i wychłodzić turbiny gazowej czy węglowej w godzine i nadprodukcja nocna może być uzywana do kopania zamiast obciążać sieć czy zmuszać elektrownie do kosztownego magazynowania. No ale wtedy wykopki wiedziały lepiej


@DonMirabello: Nie chce mi sie szukac ale z kims na ten temat tutaj rozmawialem moze to byles Ty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@banciur: Raczej to nie bylem ja. Ale podejme wyzwanie. Kazdy transformator ma ograniczoną sprawność, kazdy silnik ma ograniczona sprawnosc. Generalnie przyjmuje sie ze sprawnosc szczytowek to 65-70%.

Wiec mozliwosci sa dwie. Budujemy dodatkowa infrastrukturę i sprzedajemy 30% energii mniej albo podlaczamy kopalnie krypto ucinajac koszty budowy magazynu i sprzedając dodatkowo część z tej 30%. Dodajmy jeszcze koszty przesyłu remonty itd. Duzo taniej dostarczac duzy prad do bliskiego obiektu niz mniejsza ilosc