Wpis z mikrobloga

Ukraińscy cywile witają ukraińskich żołnierzy w wyzwolonej Balakii

Kobiety - K
Żołnierze - Ż

K - Jesteście super chłopaki
K - Pół roku modliliśmy się, żebyście wrócili. Dzieci i wnuki tu są z nami
Ż - Na wszelki wypadek. Posiedźcie jeszcze w piwnicy. Może być jeszcze ostrzał, ale jesteśmy tutaj. Wszystko dobrze
K - Została mi sałatka może chcecie?
Ż - Troszeczkę później

mirror: https://twitter.com/i/status/1567955918679064578

#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #ukrainainfo #donbaswar
Wspieram zrzutkę na quad medvac dla ukraińskich żołnierzy
https://zrzutka.pl/tf6xck
Aryo - Ukraińscy cywile witają ukraińskich żołnierzy w wyzwolonej Balakii

Kobiety ...
  • 47
  • Odpowiedz
@Aryo: Ależ im to musi wszystko podnosić morale, co rusz ludzie wychodzą, machają, dziękują, płaczą ze szczęścia. Łapią dobrego powera do dalszych działań.
  • Odpowiedz
jak Ci na tym filmiku nie pociekła łezka to jestes twardy gość. ja zmiękłem.


@shmatshiage: w tej chwili to modlę się, żeby tak głębokie przełamanie nie miało odsłoniętej flanki. Zacznę płakać ze szczęścia, dopiero jak Rosjanie będą w okrążeniu i stracą większość sprzętu i ludzi. To by mocno upośledziło ich możliwości
  • Odpowiedz
to drugi rzut od razu zabrał się za zabezpieczenia flanek i wyłom został poszerzony.


@wjtk123: dokładnie to, czego nie zrobili Rosjanie pod Kijowem, Czernichowem i Sumami. Był tylko jeden rzut
  • Odpowiedz
@barttttek: Masz lepszy słuch niż ja. Myślałem, że mówi surżykiem, ale sens pozostaje podobny. Chciała ich nakarmić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zacznę płakać ze szczęścia, dopiero jak Rosjanie będą w okrążeniu i stracą większość sprzętu i ludzi. To by mocno upośledziło ich możliwości


@Aryo: Poki co nie ma zle. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Oby tak dalej.
Mnie sie podoba (choc malo to "komercyjne" jest) ze ukraincy sie nie spiesza. Powoli i metodycznie ale do przodu. Pytanie na ile im starczy zapasow (tu juz rola zachodu).

Nawet jak kacapy straca ludzi to nigdy nie wiesz czy "na ochotnika" nie beda mieli zapasow. No ale z jakoscia tych zapasow to
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nie ma sensu się spieszyć, bo długoterminowo tylko by sobie zaszkodzili. Celem jest ustanowienie nowego frontu na rzece Oskil + co najwyżej przyczółek po drugiej stronie brzegu. Na więcej raczej się nie porwą, bo to zbyt ryzykowne - lepiej skupić się na domknięciu i zniszczeniu kotła iziumskiego razem z jego ruską obsadą (prawdopodobnie ok. 10 000 tys. żołnierzy).
  • Odpowiedz
lepiej skupić się na domknięciu i zniszczeniu kotła iziumskiego razem z jego ruską obsadą (prawdopodobnie ok. 10 000 tys. żołnierzy).


@123456123: skąd wy bierzecie te liczby xD Pod samym Iziumem 2-3BTG według szacunków z ostatnich tygodni czyli 10 razy mniej.
  • Odpowiedz
@Zuben: XD. 2-3 BTG nie robiłyby prawie codziennych ataków na linie UA, plus siły UA mogłyby te 2 BTG zgnieść. Tam jest przynajmniej 10 BTG, to takie minimum.
  • Odpowiedz
XD. 2-3 BTG nie robiłyby prawie codziennych ataków na linie UA, plus siły UA mogłyby te 2 BTG zgnieść.


@Vixay: przecież nie robią, ugrupowanie po Iziumem traci teren jedynie od dawna tam tylko strzelają sobie artyleria od miesiąca. Już nie mówiąc o tym 17-20BTG to było na początku września w całym donbasie. Zresztą Ukraińcy pod iziumem też nie mieli dużych sił.
  • Odpowiedz