Wpis z mikrobloga

Dobra, to teraz kilka słów o tym co się może dziać w ciągu kilku najbliższych dni, żeby nie było zdziwienia i niepotrzebnych lamentów.
Ukraińcy mają przewagę liczebną i rozpoznawczą, a kacapy (nadal) mają przewagę w sprzęcie ciężkim.
Ukraińcy zatem rozstawili się (prawdopodobnie) na całej linii frontu i korzystając z przewagi zwiadowczej, uderzają tam gdzie rusków jest najmniej. Wybijają co się da, przejmują tyle sprzętu ile się da i czekają aż ruskie się pozbierają żeby odzyskiwać tereny. Wtedy (przynajmniej w niektórych punktach) będzie następowało taktyczne wycofanie Ukraińców. Żeby odbić utracone tereny, kacapy będą ściągali siły z innych miejsc.
Ukraińcy wtedy korzystając z przewagi zwiadowczej, uderzają tam gdzie rusków jest najmniej...
I tak kółko się zamyka aż do całkowitego wyczerpania sił kacapskich.
To jest dobra i skuteczna taktyka, ale na mapie front może wyglądać jakby "falował", a cała operacja to jakiś kwartał manewrowania.


#ukraina
  • 8
@jjb_: +1, powinni to przeczytać wszyscy śledzący tag, żeby potem nie było lamentów jak w czerwcu.


@wjtk123: jasne, że tak. wcale bym się nie zdziwił, gdyby za dwa dni zagon na Kupiańs zwinął by zabawki jak tylko ruscy zaczęli by sprowadzać wzmocnienia. i wtedy znowu uderzenie w innym miejscu.
cudowna taktyka dla cierpliwych. a jak psychicznie będzie wykańczać tak ruskich jak i wykopowych ekspertów xD
@jjb_ Ta taktyka jest dobra do czasu mobilizacji w Rosji i ściągnięcia posiłków. Ciekaw jestem czemu Putin w dalszym ciągu tego nie zrobił, pewnie realne poparcie ma mniejsze niż mówią sondaże.
Ciekaw jestem czemu Putin w dalszym ciągu tego nie zrobił


@kam966: Niektórzy mówią, że gdyby mógł to by zrobił, ale panicznie boi się uzbroić masową liczbę poborowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekaw jestem czemu Putin w dalszym ciągu tego nie zrobił, pewnie realne poparcie ma mniejsze niż mówią sondaże


@kam966: bo wojne wywołał w celu zebrania ludzi wokół siebie, ale to nie XX wiek i ludzie mają więcej sprzętu niż talentu. Jego czas się kończył już kilka lat temu ale cudem się utrzymał. Kacapskie elity mają go dość