Wpis z mikrobloga

@apee: większość z zigbee ma ten problem - oszczędzanie baterii. Wbij na forum HA, tam nawet wgrywają im inne oprogramowanie z tego powodu. Pytanie do czego Ci ta wilgotność? Często jest tak, że duża zmiana powoduje wysłanie danych natychmiast. Ja mam ten poniżej, do sterowania termostatem, i zmiana temperatury o 0,8C lub wilgotności o 0,8%, powoduje wysłanie danych.
https://allegro.pl/oferta/czujnik-temperatury-wilgotnosci-zigbee-tuya-lcd-11195327002?snapshot=MjAyMi0wMS0wNFQxNTo0MjozOC41OTJaO2J1eWVyOzQyNTNhOGFhZDlmOWI0NTYzODQwYWQ3NjY1MWE0YzllMzk2YjA2YWE5OWJkNmYwYjhhMzE4OWM3M2Y2NTFhNjU%3D
  • Odpowiedz
@apee: Sonoff SNZB-02 można konfigurować i nie trzeba zmieniać oprogramowania. Można ustawić co jaką zmianę temperatury ma się wyzwalać (domyślnie co 0.2 stopna, ja zmieniłem co 0.1) i to samo z wilgotnością (domyślnie jest spora zmiana).
Można też zmienić minimalny i maksymalny czas pomiędzy raportami.
Ja tę konfigurację robię z poziomu Zigbee2Mqtt. Czasem trudno to zrobić, bo urządzenie nie może być uśpione.
  • Odpowiedz
@apee: Pewnie za późno ale w małych pieniądzach możesz zaprogramować cc2530 i d18b20 (można spiąć kilka jak nie kilkadziesiat) i ustawić wysyłanie z częstotliwością nawet 5sek.
  • Odpowiedz