Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś jest ciekaw #macos Ventura, używam od jakiegoś czasu wersji Beta. Dużo zmian, ale z takich naprawdę fajnych to moje top 3:

1. Stage Manager. W końcu wygodny sposób na uporządkowanie okienek. Nie muszę rozstawiać apek po wirtualnych desktopach, jeśli naprawdę nie ma to sensu i każde okienko mam zawsze w zasięgu wzroku. Mistrzostwo świata, ogromne ułatwienie pracy dla kogoś, kto ma odpalone sporo apek na raz podczas pracy.
2. Tłumacz działa w końcu z językiem polskim. W Safari oraz w aplikacjach, które to wspierają. I to działa bardzo dobrze! Jakość tłumaczeń IMO lepsza niż w Google Translate.
3. Nowe Preferencje systemowe. Mają jeszcze kilka niedociągnięć i na siłę można by się dowalać do szczegółów, ale w końcu wszystko jest intuicyjnie pogrupowane.

Poza tym oczywiście mnóstwo zmian w aplikacjach systemowych (inteligentne foldery w Notatkach to też sztos!). No i w końcu mamy natywną apkę do pogody i zegar ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie zmiany bardzo na plus, beta działa bardzo stabilnie, polecam.
  • 4
  • Odpowiedz
@synZnajomejMamyMuminka: Wgrałem, jest dużo fajnych zmian na +, niestety przestał mi działać skaner :( Próbowałem przeinstalowywać sterowniki i niestety wciąć to samo. Znasz jakiś łatwy sposób aby wrócić do Monterey ? :)
  • Odpowiedz