Wpis z mikrobloga

Inflacja dopiero odbije się na ludziach w ciągu kolejnych lat
- redukcje zatrudnienia
- brak możliwości oszczędzania
- zmniejszenie dochodów
- wzrost niepewności

Ale nasze ameby myślą że jak zacznie się drukowanie to wszyscy na hura polecą kupować krypto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest to absurdalne, drukowanie to jakby dokładanie podpałki do sytuacji. Więc nikt do tego nie wróci.

Pieniędzy na krypto nie będzie i to przez wiele lat.

#kryptowaluty
#bitcoin
  • 13
@dean_corso: akurat twierdzenie, że "przecież nie dodrukują, bo to polityczne samobójstwo" to zwyczajnie nieprawda. zawsze kryzysy próbowali zadrukowywać i dalej będą dodrukowywać. na dodatek ludzie wręcz oczekują "pomocy od państwa" - więc proszę, tutaj świeże pieniążki z drukarki.
z propozycją, że nie spowoduje to faktycznego wzrostu "siły nabywczej" w krypto to się akurat zgodzę, bo ludzie będą się starać nie zamarznąć i nie zdechnąć z głodu, a nie myśleć o krypto
@ogolnyproblem: nawet największe tępaki się w końcu zorientują że drukowanie działa przeciwnie do tego co chcą osiągnąć, wtedy przyjdzie czas jastrzębi takich prawdziwych jak Reagan, Thatcher czy Balcerowicz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dean_corso:

nawet największe tępaki się w końcu zorientują że drukowanie działa przeciwnie do tego co chcą osiągnąć


właśnie te same tępaki twierdzą, że to zbyt mała interwencja podażowa i regulacja pieniądza doprowadziła do takiej #!$%@?, tego myślenia nie da się u nich zmienić bo to by się wiązało z przyznaniem do wielu lat błędów i #!$%@? głupot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do jastrzębi - może dla
w PL robią to co im każe EBC


@dean_corso: NBP robi to co mu każe BIS
NBP nie mógł podnosić stóp% od 2017 (co powinien robić) bo wysokie % lokat w Polsce skutkowałoby migracją kapitału z zachodu UE do nas, gdzie % lokat było zero lub nawet ujemne w tamtym czasie aż do tego roku
większość ludzi nie docenia działań Balcerowicza


@ogolnyproblem: To nie o to chodzi, nie docenianie, a przedstawianie w mediach.
Ludzi boli celowe zapominanie(wymazywanie) tego jakim kosztem społecznym się to odbyło. Te reformy są przedstawiane jako perfekcyjne, idealne, bez żadnych negatywnych konsekwencji. Bez skazy.
Taki wizerunek kreuje grupa ludzi która albo wtedy się dorobiła, po znajomości, albo dopiero ssała cycka matki i go..o tym wie.
To właśnie ludzi denerwuje, nie ostateczny efekt czy
@unified_observer: nie no, napisałem nawet, że sam uważam je za "kontrowersyjne w najlepszym razie". terapia szokowa" mogła i raczej powinna się odbyć inaczej, ale obawiam się, że łagodniejsze jej przeprowadzenie nie doszłoby do końca reform i zdecydowano się #!$%@?ć wszystko na raz. nie spotkałem się z wybielaniem Balcerowicza w polityce, ale w czasie kiedy mogło to być robione nie interesowało mnie to raczej
@dean_corso: nie o tym piszę. Nie o ekonomi. mówię o tym co jest niemierzalne. O powszechnym umniejszeniu tego co ludzie wtedy przeżywali. I to najczęściej przez tych którzy tego nie odczuwali.
A wystarczyło by nic nie kosztujące słowa uznania czyichś racji, że było naprawdę ciężko i nie było idealnie.
Ale czym dalej tym bardziej o tym zapominamy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przed covidem czytalem to samo. A fakty sa takie ze mam wojne pod granicą , kryzys i besse a gowno na lainchpadach nadal daje 2x 3x 15x. Poczytaj co robia Ventures i w co i za ile wchodzą. Poszperaj w kuluarach. To nie 2013 ze rynek robia tylko retaile. Tyle jesli chodzi o moje zdanie.