Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki spod #pcmasterrace mam taką zagwozdkę, czy da się jakoś zupgradować mojego kompa w miarę niewielkim kosztem. Trochę już mi przeszkadza w ogólnym użytkowaniu, nie zawsze wszystko chodzi płynnie, a i nowe produkcje bywają problematyczne nawet na low (np w cp77 w okolicach premiery nie mogłem grać, bo miałem kilka FPSów)

Komputer jaki mam to:
Gigabyte b85m-d3h-a se2
Intel i5-4460
Radeon R9 380 2GB ramu
16GB RAM DDR3 1600MHz
Zasilacz z czar.... Corsair 550W

Docelowo myślę nad tym zestawem (choć może jest jakaś sensowniejsza opcja), ale z kartą 3070 (wtedy też mocniejszy zasilacz by musiał wpaść) i ramem przynajmniej 32GB

Natomiast chciałbym to zrobić, albo w etapach, albo spróbować podrasować jakoś kompa i za rok na spokojnie już kupić pełen zestaw. I tak myślałem, żeby albo kupić ten zestaw, ale bez grafiki i tę sobie dokupić później jak (mam nadzieję) trochę stanieją, a będę mógł wydać trochę więcej. Albo odkupić od kumpla GTX1080 za około tysiaka i wsadzić do mojego kompa, po nowym roku kupić ten sam zestaw bez karty (lub lepszy, zależy jak ta sytuacja będzie wyglądać) i kiedyś tam wymienić kartę na nową.

Nie wiem czy którakolwiek z opcji niekupowania całego zestawu ma sens, ale wydaje mi się, że wymiana któregokolwiek komponentu na lepszy wiązałaby się i tak z wymianą pozostałych, a nie widzę sensu kupowania kolejny raz kompa ze średnio-niskiej półki, żebym za rok czy dwa znów nie miał kompa, który nadaje się tylko do całkowitej wymiany.

Tak średnio się orientuję w takich tematach dlatego pytam o pomoc, może ktoś byłby mi w stanie poradzić, albo chociaż napisał, że to co kombinuję jest bez sensu, jeśli jest to bez sensu xD
  • 5
  • Odpowiedz
@Niebadzsmokiem: raczej na wymianę pojedynczej części nie ma szans , kup płytę proca i ramy i już zobaczysz różnice. 10 albo 12gen to nie jest super drogie a znowu długo ci posłuży tak jak pisze kolega wyżej nawet i3 będzie lepsze od 4gen i5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzsmokiem: wiem, że na tagu #pcmasterrace to co teraz napiszę to zbrodnia, ale jak nie masz za bardzo kasy, a chcesz pograć to idź w konsole, a to co masz zostaw sobie do przeglądania Mirko. W przeciwnym wypadku nie pozostaje Ci nic innego jak zainwestować parę tysięcy złotych w całkiem nowy sprzęt.
  • Odpowiedz