Wpis z mikrobloga

Jestem na zakupie nowej klawiatury. Wymagania to:
- łączność bezprzewodowa (bluetooth)
- łączność z min. 2 urządzeniami (przełączanie)
-budżet ok. 500 zł
Zastanawiam się nad klawiaturami Keychron dokładnie modelami K8 lub K8-Pro , biorę również pod uwagę Logitech MX Keys ale jestem bardziej zwolennikiem klawiatury mechanicznej.
Mógłbyś się ktoś podzielić wrażeniami i opinią korzystania z klawiatury Keychron K8 lub innych modeli tej firmy - jak sprawdzają się w pracy, czy również podczas okazyjnego grania ? Z chęcią też wysłucham innych propozycji spełniających moje założenia
#programowanie #programista15k #informatyka #komputery #klawiaturamechaniczna
  • 12
@vaars: Ja się przesiadłem na MX Keys z mechanika, jest spoko ale ma jeden duży dla mnie minus: ten dołączany kabel służy tylko do ładowania - łączność jest tylko i wyłącznie przez BT, więc na stacjonarce ani nie wejdziesz do BIOS-u, ani nie wpiszesz hasła jeżeli masz szyfrowany dysk. Chyba można dokupić i sparować dongle'a USB ale jeszcze nie zgłębiałem tematu.
@vaars: ja mam optical hot-swappable brown i są dość ciche, najlepiej poszukaj sobie na YT porównań i sam posłuchaj. tylko weź pod uwagę, że switche to nie tylko różnica w dźwięku, ale też w skoku (np. linear vs tactile)
@vaars k3 ze switchami low profile będzie cichsza niż takie same switche na pełnym skoku.
Jak kupisz coś z hot swappem (k8 pro) to zawsze możesz wymienić na jakieś cherry silent switche, ale to będzie dodatkowy koszt (jakieś 150-200zł).

Gdybyś rozważał k3 to musisz wiedzieć że nie ma kompatybilnych keycapów na rynku, bo na szerokich klawiszach układ mocnowania capa do stabilizatorów jest niestandardowy. Keychron niby obiecał swoje serie capów ale nic nie