Wpis z mikrobloga

Pytanie do programistów androida. Jak wygląda teraz rynek? Jakie technologie dominują? Jeszcze jakiś czas temu widziałem mnóstwo ofert z javy/kotlina teraz coraz więcej widzę ofert z wymaganiem flutter+dart albo react native'a. Coś się zmieniło przez ostatnie parę miesięcy? Z racji tego, że robie w xamarinie i chciałbym w końcu od tego odejsć to zastanawiam się nad podszkoleniem kotlina ale patrząc na oferty flutter dart wydaje się być rozsądniejszy. #programowanie #programista15k #android
  • 8
@TheKiniux: No nie wiem. Natywnie na Androida to aktualnie domyślny wybór praktycznie dla każdej nowej appki. Hybrydy typu Flutter/ReactNative są dobre, jeśli masz za mało zasobów, żeby rozwijać osobne appki na Androida i iOSa ¯\_(ツ)_/¯
@TheKiniux: Jetpack Compose się robi coraz bardziej popularny więc warto w niego iść, coraz więcej też ofert go oczekuje. No i Kotlin, bo ponoć jeszcze sporo osób pisze w Javie (ble)
@mdfk @TheKiniux Flutter jest fajny, tylko trzeba pamiętać, że Androida możesz wydać na dowolnym sprzęcie, ale iOSa tylko na sprzęcie maca :) Flutter też ma oficjalne błogosławieństwo Google, co za tym idzie jest wspierany przez Android Studio, narzędzie wiodące do pisania aplikacji mobilnych. Nie znam za to dobrego środowiska w React Native i myślę, że tutaj próg wejścia jest wyższy
@OstatniSamuraj: To prawda -- ja i tak wszystko na Macu robie, więc to nie problem. We Flutterze się bardzo szybko buduje apki co jest fajne żeby robić np. MVP, no i nie ma jakichś problemów z kompatybilnością jak to na Androidzie bywa.
React Native nie tykam, nie lubie web-owego "feel" na mobile w tym frameworku