Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@SoplicaTadeusz: a to nie jest przypadkiem ogólna liczba zabitych i długotrwałe niezdolnych do walki, czy rannych? Bo stosując przelicznik 4 rannych na jednego zabitego to Rosja nie miałaby już personelu do walki.
  • Odpowiedz
@Majsterzyna A ja tam wiem ¯_(ツ)_/¯ liczę, że to jednak zabici. Teorie już różne słyszałem o tym co Ukraińcy wliczają w straty. Najbardziej pesymistycznie to liczą tam zabitych, rannych, lekko rannych, jeńców i Bóg wie co jeszcze, a optymistycznie tylko zabitych i to tylko tych potwierdzonych. Na pewno na początku sierpnia Jankesi podawali 80k zabitych i rannych
  • Odpowiedz
przelicznik 4 rannych na jednego zabitego to Rosja


@Majsterzyna: Ruskie chciały by taki przelicznik. Praktyka pokazała, że jest znacznie niższy. Sprzęt i wyszkolenie medyczne jest fatalne, co owocuje wysoką śmiertelnością u rannych + amputacjami i trwałym kalectwem u tych, którzy mogli by tego uniknąć.
Do zapewnienia szansy na przeżycie rannym potrzebna jest sprawna logistyka, a to też nie jest ich mocna strona. Najgorzej było w pierwszym miesiącu wojny, gdzie ranni czekali
  • Odpowiedz