Wpis z mikrobloga

Ukraiński raport z ostrzałów wspomniał pośrednio o wkroczeniu ukraińskiej armii do Novovoskresenske i zmiana już widoczna na liveuamap, a Rosjanie zaczynają domyślać się jakie zadanie postawili sobie Ukraińcy, dlatego napiszę co myślę że widzimy. Zrobiłem małą mapkę, bo tekst nie wiele by powiedział:

Niebieski przerywany okrąg to skupisko niewielkich miejscowości. Przerywane czerwone kreski to drogi. Można jechać polami, ale kanały melioracyjne sprawiają kłopoty. Na zachód od nich jest spory obszar pól uprawnych poprzecinany betonowymi kanałami. Ukraińcy zajmują miejscowości pomiędzy "pustką". Jeśli Ukraińcom uda się przeciąć trasę na południe od czerwonego okręgu oraz zająć obszar w niebieskim przerywanym okręgu, to Rosjanie zostaną zmuszeni do porzucenia szeregu miejscowości nad rzeką Ingulec. Tym sposobem nie trzeba będzie forsować rzeki poza tym co już zrobiły ZSU pod miejscowością Lozowe

Dodatkowo Rosjanie zaczynają wspominać o racjonowaniu paliwa po zachodniej stronie Dniepru, ale nie wydaje mi się, aby to miało związek z problemami paliwowymi, bo ich wojska inżynieryjne położyły rurociągi z paliwem po dnie rzeki, ale może to być zwyczajna ostrożność, ale warto odnotować. Może później coś tego wyniknie

#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #ukrainainfo
Aryo - Ukraiński raport z ostrzałów wspomniał pośrednio o wkroczeniu ukraińskiej armi...

źródło: comment_1662387406fdFZJLIqNDodasOxqQzfBe.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bo ich wojska inżynieryjne położyły rurociągi z paliwem po dnie rzeki


@Aryo: tych rurociągów nie da się "zhimarsować"? przecież z jednej strony trzeba to tłoczyć, z drugiej odbierać
  • Odpowiedz
@Tamtararara: a to na początku i końcu tych rur nie ma jakieś stacji pomp albo benzynowej, która się już tak łatwo nie stawia, i przy której nie stoją jakieś wypełnione łatwopalnym cieczami cysterny ? Xd
  • Odpowiedz
@Aryo: Dodałbym coś jeszcze. Wraz z zajęciem tych okręgów rosyjska logistyka z Chersonia/Nowej Kachowki będzie pozbawiona "głębi" do utrzymania terenów nad rzeką oraz poszczególne miejscowości nad tymi pomniejszymi rzeczkami na północ od Nowej Kachowki będą znacznie łatwiejsze do odizolowania.

Bardziej po ludzku Rosjanie albo będą walczyć do ostatniego będąc w "prawie okrążeniu" albo będą musieli opuścić tereny wzdłuż rzeki. W obu przypadkach Ukraińcy zdobywają to czego chcą, czyli zabezpieczenie flanki
rebel101 - @Aryo: Dodałbym coś jeszcze. Wraz z zajęciem tych okręgów rosyjska logisty...

źródło: comment_1662390844ZK4yBzx7KupbWxnS8T2Eib.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
1. Jeżeli to prawda, to jestem geniuszem sztuki operacyjnej. Też bym tak zrobił. Po odcięciu od innych sił i związaniu walką Chersonia, resztę prawobrzeżnych sił rosyjskich ciąłbym i wykańczał po kolei, aż do wyjścia na Nową Kachowkę.

2. Na Chersoń to nie wiem za bardzo.

2.A. Prowokować wyjścia sił rosyjskich z miasta w pole i bić?

2.B.
  • Odpowiedz