Wpis z mikrobloga

@severh: wiem wiem, ale coś czytałem, że drogę mleczną najlepiej widać wiosną i w czasie gdy księżyc nie jest zbyt jasny, więc tych składowych parametrów jest chyba więcej niż tylko zanieczyszczenie światłem
@Bazy1i: Ja używam mooncalc.org do pozycji księżyca w danej lokalizacji w czasie, i w internecie są light pollution maps. Na koniec sprawdzam prognozę pogody i liczę na to że nie będzie zachmurzenia
@Bazy1i: Droge mleczną, a raczej część od łabędzia do skorpiona, bo o tą część większości chodzi, widać u nas od końca marca do jakoś października. Z czego najlepszy okres to kwiecień-sierpień.

Druga składowa to faza księżyca. Im jest go mniej tym lepiej.

Dalej powinno Cie interesować zanieczyszczenie światłem od południa. Wszystko tam gdzie jest jakieś miasto od strony południowej jest słabą miejscówka.
@dantey dzięki za odpowiedź
To rozumiem, że należy celować w tym zakresie miesięcy w taki dzień, żeby księżyc był w nowiu?
Pod względem zanieczyszczenia światłem izery będą ok?
Poza tym co wypiasaleś pewnie jeszcze trzeba sprawdzić czy nie będzie zachmurzenia?
@Bazy1i: No zachmurzenie to chyba wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) cięzko przez chmury sie ogląda.

Izery chyba powinny być spoko. Księżyc najlepiej w nowiu ale jak nie bedzie idealnie to tez nie koniec świata. Ciężko jest trafić pogode w nowiu. Ważne żeby faza nie była wieksza niż 50%. Powyżej już ledwo co widać.