Wpis z mikrobloga

Czy chcąc pomieszkać w innym mieście np. 3 miesiące, musze sie wymeldować ze starej chaty i zameldować w nowym miejscu?

Codzi o to, że chce w koncu, jak najszybciej wyprowadzić sie ze wsi, bo za dlugo tam gnilem. Teraz bo kursie marketingu internetowego, mam mozliwosc dostania sie na 3 miesięczny staż, ale tylko za 2200zł. Praca zdalna, ale chyba i tak bym poświęcił cąlą wyplade, zeby zamieszkac np. w krakowi. Tylko nie chcialbym sie tam meldować, bo zakladając ze po stażu wroce do domu, chcialbym miec mozliwosc dostania bonu na zasiedlenie z urzędu pracy(7k na 6 miesiecy), ale nie dostane go jesli w ostatnim czasie bede zameldowany gdzie indziej

#pytanie #urzadpracy
  • 12
@Jestem_Tutaj: dlatego chodzi o to zebym dalej mial taką mozliwosc po stażu, jesli bede gdzies tam mieszkał np. w krakowie. Bo chyba nie mozna dostac bonu jesli wczensiej mialem tam zameldowanie
@essos: teraz to może być problem, ceny, Ukraińcy, właściciele chcą kogoś na co najmniej rok.
Jak chcesz się przeprowadzać to kombinuj coś na dłużej, a po stażu szukaj pracy. Jakiś pokój i robota za 3,5k na start jest realna jak nic nie potrafisz.
Poszukaj jakichś pokoików na Hucie, dojazd masz stamtąd tam praktycznie wszędzie.
Jakiś pokój i robota za 3,5k na start jest realna jak nic nie potrafisz.


@Qullion: Mam studia graficzne, ale ciezko mi było znalezc w tym robote, szukając w krakowie albo w warszawie. No raz dostalem propozycje zdalnie z firmy pod warszawą, za 2300 netto(to był oficjalny dystrybutor Xiaomi w polsce), ale okres probny byl na miesiac i nie przedłuzyli ze mną umowy.
Ostatnio tez zrobilem sobie taki kurs no i po
@essos: na wschodzie ludzie bez umiejętności dostają 3000 zł do ręki, ale w innej robocie to w Krakowie znajdziesz bez problemu za taką kasę jakąś robotę jak ci coś nie wypali.
@Qullion: Ja jak dotąd żyłem przekonaniem, że jak już gdizęs iść w świat, to lepiej zebym znalazł robote w czyms w czym moge sie rozwijac, tzn. zeby nie bylo tak ze ide do jakiejs pracy gdzie nie potrzebują umiejetnosci i jakby to doswiadczenie do nieczego mi sie nie przydaje i nie mam perspektywy na przyszłość, a wiec zarobki nie rosną, za mieszkanie płace i tak do konca życia. Dlatego ciagle to
@essos: Nie będę ci mówił jak żyć, ale rozwój to właściwie podstawa i bez tego nie będzie większych zarobków czy większych zmian w życiu. Rozwój to podstawa, ale nie polega na uczepieniu się jednej rzeczy i trzymaniu się za wszelką cenę bo musisz się rozwijać akurat w tym. Zawsze trzeba być przygotowanym by rzucić w kąt dyplom ze studiów i pracować w czymkolwiek i się w tym rozwijać. Zawsze możesz popatrzeć
@Qullion: Dzięki wielkie za rady, troche ni dało do myslenia. Niepotrzebnie kurde tak się skupialem na tej grafice, ale zawsze mega bylo mi szkoda straconego czasu na nauke tego wszystkiego. No i ciagle tez wie4dylem że "tym razem mi sie uda" A jesli chodzi o prace w czymkolwiek, to zawsze postrzegalem to jako jakas zajęcie ktire nie wymaga uniejetnosci i w ktorej pracoeanie x czasu wcale nie rozwija i koncząc taką
@essos: jeżeli coś z tego stażu będziesz miał to może warto, to już twoja decyzja. Czasami trzeba postanowić i jechać. Za jakiś czas można zawsze wrócić. Wiele osób przyjeżdża do Krakowa, mieszka jakiś czas i wyprowadza się albo po prostu się wyprowadza w spokojniejsze miejsce bez smogu. Jakbyś popracował w jakiejś agencji reklamowej, rozwinął się jak moja znajoma to byś potem mieszkał gdzie chcesz.

W jednych pracach nie potrzeba umiejętności i