Wpis z mikrobloga

Pobrałem sobie pirata Saints Row aby wypróbować przez kilka godzin czy to naprawdę taki crap. I po przejsciu prologu oraz pokręceniu się trochę po mieście chyba... kupię pełną wersję.

Tl;dr moim zdaniem mocne 6/10 z potencjałem na kontynuację, ma wszystko czego oczekiwałbym od saints row:
-rozwałka
-krindżowe dialogi
-nie traktuje się poważnie
-spoko aktywności poboczne
-grafika moim zdaniem wygląda lepiej niż na trailerach i nie jest to poziom gier z 2010 roku jak mówią niektórzy
-dla fanów open worldów w tych klimatach moim zdaniem napewno lepsze niż Watch Dogsy

Mam wrażenie że ludzi trochę #!$%@?ło w tych czasach i oczekują od każdej gry że będzie AAA, tymczasem nowe saints row to naprawdę całkiem spoko reboot i mówię to jako fan serii grający od jedynki po GOTH. Największy zarzut mam do ceny że niestety sprzedają to w cenie gry AAA i pewnie też przez to ludzie mieli duże oczekiwania ale moim zdaniem za 150zł+ byłaby to całkiem spoko gierka.
Można mieć zarzut że fabuła jest słaba a postacie mają słaba motywację ale czy w którejś z poprzednich części było inaczej? W jedynce Julius założył gang aby zniszczyć inne gangi a na koniec próbować zabić Playe bo jego ekipa też stała się gangiem xd.
Dwójka miała w miarę ok fabułę ale nie przesadzajmy że było to na poziomie jakichś gier AAA.
Tutaj jak na początek jest to dla mnie takie większe The Third czyli w sumie to czego oczekiwałem

I najważniejsze - ma potencjał na kontynuację. W potencjalnie następnej części będą mieć już jakieś podstawy dużego miasta albo całe miasto jeśli akcja będzie się dziać gdzieś w santo ilesso i fabuła nie będzie zaczynała się od budowania własnego imperium tylko już będziemy mieli własne gangsterskie imperium co ma już lepszy potencjał i Volition mogło zacząć odrazu od tego etapu.

Zdarzyło mi się zaśmiać jak np. jadąc w pierwszej misji Eli puścił podcast który moim zdaniem dobrze parodiował obecne trendy na "rozwój osobisty" gdzie na każdym kroku wciskają nam że musimy być lepsi i zarabiać więcej.

Na koniec tylko dodam że mimo tego że w obecnych czasach trudno byłoby wydać Saints Row z takim humorem jak wcześniej, bo zaraz któraś grupa odbiorców będzie czuć się urażona to jeszcze fani serii są bardzo podzieleni co do oczekiwań bo nieważne co by zrobili to albo by wkurzyli fanów the third albo fanów dwójki i w ten sposób, próbując zaspokoić potrzeby wszystkich fanów wyszło co wyszło.
Jedynie po prologu wkurza mnie trochę kevin, jeśli do końca będzie taki sam to mam nadzieję że w następnej części go odstrzelą.
Ale moim zdaniem reboot i tak całkiem udany, fajna gra aby się wyżyć po ciężkim dniu.
#ps5 #saintsrow #niepopularnaopinia #gry
423frewq4f23 - Pobrałem sobie pirata Saints Row aby wypróbować przez kilka godzin czy...

źródło: comment_1662218624fUHjDtrqzyje2sIdrJ8wt3.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@423frewq4f23:

Ludzi trochę popierdzieliło

oczekują od każdej gry, że będzie AAA

Tak, dosłownie wymagam tego od gry, jeśli jest w cenie pełnego AAA, to nie jest indyk pisany przez dwóch studentów na startupie, tylko gra dość dużego studia
  • Odpowiedz
@paluszki_rybne: @ZmutowanaFrytkownica: no ja to trochę rozumiem i też o tym wspomniałem ale gracze i recenzenci najczęściej nie piszą że gra jest słaba JAK na 269 zł tylko że gra jest ogólnie crapem co już nie jest do końca prawdą, bo IMO w niższej cenie, dla fanów gangsterskich open worldów była by to napewno lepsza pozycja niż jakiekolwiek watch dogsy.
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: Grałem i jest bardzo średnio - takie naciągane 6/10. Kompletnie nie interesują mnie bohaterowie i fabuła, a szczególnie próby stworzenia poważniejszych momentów (jak w misji z autem Neenah). Humor w większości słaby, czasami trafi się jakaś perełka... no i mocno stonowany żeby tylko kogoś nie obrazić.
Przyjemnie się walczy i niektóre biznesy w grze mają fajne zlecenia. Świat gry w porządku, ale model jazdy tragiczny. Ogólnie można zagrać, ale to
  • Odpowiedz