Wpis z mikrobloga

Ministerstwo Zdrowia opublikowało liczbę miejsc rezydenckich przyznanych w poszczególnych dziedzinach. Całkowita pula rezydentur jest mniejsza niż liczba lekarzy, którzy w tym roku skończą staż podyplomowy.

Liczb dostępnych miejsc rezydenckich wynosi 4218. Według danych Naczelnej Izby Lekarskiej, lekarzy stażystów jest obecnie 4679.

Czyli wróci robienie specjalizacji w ramach wolontariatu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źródło:
https://remedium.md/publikacje/wiadomosci/rekrutacja-na-rezydentury-miejsc-mniej-niz-stazystow-w-calej-polsce

#medycyna
  • 9
Czyli wróci robienie specjalizacji w ramach wolontariatu?


@SkrytyZolw: jak ktoś będzie chciał derme czy okulistykę to pewnie tak. Z kolei szukanie miejsca na chirurgie ogólna wygląda tak:
Lekarze: Dzień dobry, jestem na stażu i chciałbym zostać chirurgiem. Czy byłaby możliwość otworzenia mi u was miejsca?
Pani z kadr: Ależ oczywiście, kiedy chce pan zacząć?
Literalnie moja rozmowa z tydzień temu
@pieknamarion: A to wiem, ale co się dziwić jak potem możesz przez trzy lata nie tknąć pacjenta, bo profesorek się na ciebie obrazi ¯\_(ツ)_/¯

Znam przykład ze specki z chirurgii stomatologicznej. Trwa 5 lat. Pod koniec prowadzący specke obraził się z bzdurnego powodu i powiedział doktorowi, że nie podpisze mu papierka, że ma dla niego przez rok pracować za darmo. I #!$%@? strzelił 5 lat pracy, koleś zrezygnował.