Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą Wielką Brytanią aktualnie? Czy wystawiając fakturę dla firmy z GB jestem zobowiązany być podatnikiem VAT-EU, czy nie? Jakiś czas temu otrzymałem odpowiedź od pomocy w moim systemie księgowym, że nie muszę, bo Wielka Bryatnia nie jest już w unii europejskiej, ale gdzie nie czytam, to piszą na odwrót, że jednak powiniem być, jeśli chcę wystawić fakturę dla kogoś z UE lub poza.

#b2b #ksiegowosc #firma
  • 5
@derczy: Ja wystawiam poza UE i generalnie nie jestem vatowcem. Gdybym byl, to z tego co sie orientuje, musialbym wpisac na fakturze odwrocony VAT. (w kolumnie VAT odwrocone obciazenie). Firma dla ktorej wystawiam faktury nie placi rowniez VAT-u u siebie, taka ciekawostka.
@Warrior: Ja jestem vatowcem i już wcześniej wystawiałem kilka faktur na GB, nie będąc w sumie podatnikiem VAT-EU. Robiłem właśnie odwrotne obciążenie. Tyle że wcześniej sugerowałem się, odpowiedzią z pomocy technicznej, że być nim nie muszę. I były to tylko rzadkie przypadki, a teraz mowa o całej umowie, tak więc automatycznie zapaliła się u mnie lampka i nie wiem w sumie już sam, czy muszę być na vat-eu, czy nie.