Wpis z mikrobloga

Cześć motoryzacyjne mirki. Ostatnio spotkała mnie dziwna sprawa i stąd mój wpis i pytanie do bardziej doświadczonych Mirków. Sytuacja jest taka, że ostatnio znalazłem za wycieraczką wezwanie do strazy miejskiej w sprawie ,,parkowania w strefie zamieszkania w miejscu do tego nieprzeznaczonym''. I ok, sprawa niby prosta ale cały problem polega na tym, że mandat dostałem na parkingu pod blokiem :/ Sytacja jak z obrazka. Stałem tam gdzie auto ze strzałką. Linii po tej stronie nie ma, znak ,,Parking'' też chyba obowiązuje po prawej stronie bardziej, co? Zaraz jadę do straż po mandat :/ Myuślicie, że jest jakaś szansa na dogadanie się? To miejsca na którym wszyscy parkują od zawsze i chyba naprawdę trzeba być parszywym formalistą, żeby wlepiać tam mandaty, choć formalnie to chyba można. Co myślicie? Będę wdzięczny za każdy argument :) Dzięki z góry! #motoryzacja #mandat #strazmiejska #parking
iggymiron - Cześć motoryzacyjne mirki. Ostatnio spotkała mnie dziwna sprawa i stąd mó...

źródło: comment_1662107413ZJAkqlaekl4eyS7Me4Nkgk.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@iggymiron: idź, gadaj.. skąd mamy wiedzieć na kogo trafisz..
nie używaj tylko zwrotów "bo wszyscy tam parkują", "zawsze tam parkowałem" i podobnych.. może pojawił się na dzielnicy nowy "szeryf" i postanowił wprowadzić swoje porządki..

ale zgodnie z prawem - tam po lewej nie wolno parkować, tak samo za znakiem "koniec"..
  • Odpowiedz
@iggymiron: Yyy... Ale o co właściwie chodzi? Po prawej jest normalny parking - można stawać. Po lewej go w ogóle nie ma, więc jeśli jest tam strefa zamieszkania to wykroczenie jest jasne jak słońce. A co do wzmianki "to miejsca na którym wszyscy parkują od zawsze" - zapewne trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia, bo okolice zamieszkał jakiś przepisowy sąsiad ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@iggymiron: Normalna sytuacja. Kiedyś tam był parking ale wprowadzili nowe przepisy dostosowane do głównych ulich miejskich, a potem są takie powalone sytuacje, że w ciasnych zakamarkach między starymi blokami nie ma miejsca na podręcznikowe parkingi.

Jak robią strefę SPP w Wawie to wszystkie takie miejsca osłupkują i w oficjalnym komunikacie napiszą, że żadne miejsca nie zostały skasowane tylko że pozbyto się nielegalnego parkowania.
  • Odpowiedz
@iggymiron: parking przez zasiedzenie. Jeżeli przez 7 kolejnych dni parkowało tam co najmniej 3 samochody takie miejsca uznaje się jako parkingowe przez zasiedzenie, art. 21 ustęp 37 powołaj się na to
  • Odpowiedz