Wpis z mikrobloga

Mam taką rozkminę odnośnie wykopowego trolla, @SayangWanita, grającego rolę muzułmanki.

Otóż zastanawia mnie, czy w/w osobnik wolałby zostać pojmany i przesłuchiwany przez strasznych amerykańskich imperialistów czy też wolałby zostać pojmany i przesłuchiwany przez braci w wierze, brodatych dżihadystów?

#wojna #wojsko #muzulmanie #muslimy #neuropa #dziendobry #swiat #pytanie
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jerzy110992

tworząc jakieś sharia zone w Londynie


jeden news, daily mail, który jest o kolesiu który sobie rozlepiał jakieś nalepki rozdmuchany do 'omg, muzułmanie przejmują Londyn i wprowadzają szariat'. Dlaczego ta fałszywa informacja nie może po prostu umrzeć :<
  • Odpowiedz
@omik: hehe, nie jestem w stanie zweryfikować każdej informacji, jednak ta, o muzułmanach wyzywających kobiety od dziwek bo chodzących w mini przykładowo nie została obalona, a widziałem ją z kilku źródeł :P
  • Odpowiedz
poczytałbym jakieś obiektywny w miarę artykuł na ten temat, na temat ogólnego podejścia muzułmanów do radykałów, Wahabitów i innych. W sumie ciekawi mnie to


@jerzy110992:

Ciężko mi znaleźć jakiś artykuł, bo tego uczyłam się w szkole. Wychowałam się w Muzułmańskim kraju, uczęszczałam do Muzułmańskich szkół i na Muzułmańskie spotkania religijne, gdzie mieliśmy nauczyciela i dyskutowaliśmy o religii., Koranie i
  • Odpowiedz
@jerzy110992: nie znam sprawy, ale podejrzewam że to podobny kaliber (jakiś koleś coś tam gadał -> wszyscy muzułmanie krzyczą za kobietami). Jak widzę newsy o tym jak to Londyn jest zdominowany przez muzułmanów to mnie krew zalewa, głównie dlatego że mieszkając tu ogarniam jak to wygląda. I to nie jest tak że islam darzę jakąś szczególną sympatią, ale zalew fałszywych informacji nastawionych na podsycanie nienawiści jest przerażający. A to że
  • Odpowiedz
@omik: Skoro mowa o manipulacji, to tu jest dobrzy przykład

http://www.wykop.pl/link/1787410/szczenieta-jako-koktajle-molotowa-to-mogli-wymyslic-tylko-muzulmanie/

Ktoś wrzucił zmyśloną historię na Facebooka -> w kilka godzin informacja obiega świat -> news jest usuwany z głównych mediów z powodu braku dowodów na prawdziwość całej historii -> informacja wciąż wisi na głównej stronie indie.pl

Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy bezmyślnie wszystko co związanie z Islamem, bo czasem można odnieść wrażenie, że w Europie panuje już wojna domowa
  • Odpowiedz
@omik: możliwe, tak to bywa z mediami, starają się podsycać informacje dla zwiększenia oglądalności. Ciekaw jestem czy we Francji też to jest rozdmuchane, nie raz i nie dwa były podawane informacje, że policja nawet w pewne dzielnice boi się zapuszczać, pytanie na ile jest to spowodowane tym, że to są po prostu dzielnice nędzy a na ile religią mieszkańców

@SayangWanita: Fajnie, że tak rozbudowanie odpisałaś, nie sądziłem, że
  • Odpowiedz
@jerzy110992:

Napisałeś o rebeliach. Irlandczycy czy Baskowie są Chrześcijanami, ale zwalanie winy za ich zamachy na Biblię lub Watykan jest głupie, prawda? Nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Podobnie jest z Islamem. Za większością zamachów stoją małe grupki separatystów, nie mające nic wspólnego z prawdziwą religia. Normalni ludzie nie bawią się w takie wojenki.

Moim zdaniem problemem nie jest religia, ale ludzka mętność. Niektórzy za wszelką cenę starają się
  • Odpowiedz
@SayangWanita: Moim zdaniem edukacja i poziom społeczeństwa, historia kraju na tym ciąży, ciężko jednoznacznie stwierdzić, ja raczej też nie twierdzę, żeby warunkowała to sama wiara, bo to głupie, w Afryce walczy ze sobą pełno watażków, rebelii służących tylko jednemu, zdobyciu władzy i kasy, to że często idą z Allahem czy Chrystusem na ustach nie ma żadnego znaczenia. Moim zdaniem najważniejsza dla pokoju w kraju jest eliminacja elementu radykalnego z ulic,
  • Odpowiedz