Wpis z mikrobloga

#komputery #diy #lenovo
Dzis rano uruchomiłem swoj lenovo y50-70, i przywital mnie różowy obraz, na ktorym po czasie pokazaly sie zielone pasy (dam zdjecie w komentarzu). Zanioslem do chlopa z serwisu, mowi ze koszt naprawy od 400 do 600 ziko. Podczas ruszania ekranem nic sie nie zmienia, efekty sa bez zmian. Jak myslicie co to moze byc? Moze to byc cos innego niż matryca/tasma do niej? Zastanawiam sie czy warto isc w naprawe za wyzej wymienione koszta...
  • 16
@Edd3201: mi się tak na niebiesko robi, po jakimś czasie samo znika - najczęściej po uruchomieniu po dłuższej, powiedzmy 2 tygodniowej przerwie w użytkowaniu. Daj znac, jak naprawisz, bo też mi zaczyna przeszkadzać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Edd3201: na 99% czeka cię wymiana ekranu. Miałem tan sam problem w tym samym modelu laptopa. Dla pewności podepnij jeszcze tv albo inny monitor pod HDMI. Jak będzie wyświetlało normalny obraz to masz ekran do wymiany.
@wypokowy_expert jest sens w jakid sposon czyscic te styki? Czy lepiej zostawić? Wydaje mi sie że to sie po prostu jakos wypielo lekko, wczoraj wieczorem zamknalem laptopa, a dzis rano go otworzylem. Cala noc stał na biurku bez ruchu.