Wpis z mikrobloga

#dodatekweglowy #pgg #bekazpisu #wegiel #polska
Krótka instrukcja jak złożyć wniosek o dodatek węglowy przez epuap :) da się to zrobić mimo braku oficjalnego wniosku na e-puap.
Potrzebny do tego jest profil zaufany. Oraz wypełniony pdf z wnioskiem.
o ten :)
https://www.gov.pl/web/klimat/wniosek-o-dodatek-weglowy

Najlepiej ten w pdf. Można go wypełnić w Acrobat Reader :) Szukajcie "wypełnij i podpisz". Wypełniacie i zapisujecie.
Można też wypełnić odręcznie i zeskanować do pdf lub wypełnić ten z doc i zapisać do pdf. Ważne żeby był w pdf dla waszego własnego spokoju.
Jak macie już wypełniony wniosek w pdf wtedy trzeba go podpisać Profilem zaufanym. Robimy to tu.

https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany/

Środkowa opcja. Jak już mamy podpisany pdf przechodzimy na epuap.
Klikamy w Katalog spraw i szukamy katalogu "Inne sprawy urzędowe" i klikamy "najczęściej załatwiane sprawy" i wybieramy "Pismo ogólne do podmiotu publicznego - stary wzór"
Wybieramy podmiot czyli naszą gminę urząd miasta czy komu tam składacie. Dodajecie plik pdf z podpisanym wnioskiem. Wysyłacie i macie z bani ( ͡° ͜ʖ ͡°) żadne tam stanie w kolejkach :D i szukanie formularza :)
Oczywiście do podpisu można użyć podpisu kwalifikowanego lub dowodu z warstwą elektroniczną. Jest masa poradników jak podpisać plik pdf. Reszta jak z profilem zaufanym który jest najpopularniejszy dzięki programowi 500 minus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@K_O_R_N_I_K: to by nic nie dało

ja mialem składaną deklaracje ceeb gdzie był wpisany kocioł na paliwo stale opalany weglem a i tak kazali pisac jakieś oswiadczenie ze mój piec jest opalany weglem kamiennym i bez tego oswiadczenia by podobno nie przeszło i z tego co mówili to to oswiadczenie mozna zlozyc tylko osobiscie

wiec to by nic nie dało jakbym złozyl przez eupuap bo i tak bym musiał dymać z
ja mialem składaną deklaracje ceeb gdzie był wpisany kocioł na paliwo stale opalany weglem a i tak kazali pisac jakieś oswiadczenie ze mój piec jest opalany weglem kamiennym i bez tego oswiadczenia by podobno nie przeszło i z tego co mówili to to oswiadczenie mozna zlozyc tylko osobiscie


@Ksemidesdelos: to ładnie cie mirek w #!$%@? zrobili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po pierwsze jakie oświadczenie xD Nie znam
Nie ma czegoś takiego jak oświadczenie które ty podpisujesz osobiście i że można je złożyć tylko osobiście :)

Tak że albo trolujesz albo naprawdę cię w gminie w #!$%@? zrobili


@K_O_R_N_I_K: to dotyczylo nie tylko mnie ale wszystkich ktorzy dzisiaj skladali a jezeli np ktos miał do oddania swój wniosek i jakiejs innej osoby to tego wniosku nie przyjmowali, kazali zeby przyszedł z nim osobiscie i napisal to oswiadczenie
@K_O_R_N_I_K:
A czy ja zrobiłem dobrze/źle?
Wybrałem "Pismo ogólne do podmiotu publicznego"(nie stary wzór) - tam wrzuciłem jako załącznik zeskanowany wniosek podpisany odręcznie (ale nie podpisywałem elektronicznie). No ale cały wniosek podpisałem elektronicznie. Też będzie dobrze?
@Mikseth: O ile dobrze pamiętam w teorii tak :) W praktyce dla świętego spokoju lepiej podpisać wszystkie pliki bo Grażynki pewnych rzeczy nie rozumieją. Ale nie martw się mirek jak znam życie i urzędy w wielkiej bolzce to spokojnie przejdzie :D I tak to wydrukują xD poco nie wiem :D ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą jak by mieli jakieś ale to odpiszą ci na e-puapie. A jak
@K_O_R_N_I_K: Dzięki za wyjaśnienie ;)

Generalnie 3/4 rzeczy u mnie i tak nie da się załatwić przez epuap a o podpisie elektronicznym pdf'a wcześniej nie słyszałem - na przyszłość będę już wiedział ;)
Generalnie 3/4 rzeczy u mnie i tak nie da się załatwić przez epuap a o podpisie elektronicznym pdf'a wcześniej nie słyszałem - na przyszłość będę już wiedział ;)


@Mikseth: Da się tylko mówią że się nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko na czym tylko ty się podpisujesz da się przez epuap. A jeśli masz załączniki i ktoś ci je da podpisane w wersji elektronicznej czyli z
@Mikseth: @K_O_R_N_I_K: Urzędy do wniosków dodają własne oświadczenia RODO które trzeba podpisać bo inaczej nie mogą przetwarzać danych z wniosku. Składałem jak Wy elektronicznie i nie było o tym informacji nigdzie.