Wpis z mikrobloga

Mireczki, polećcie proszę jakiś laptop max do 2500 zł z ekranem o rozdzielczości 13-14 cali (15,6 będzie już za duży) głównie do przeglądania internetu, wideokonferencji, jakiś excel, word, przeglądanie zdjęć, praca biurowa niezbyt wymagająca, jakiś film raz na czas. Najlepiej jak najdłuższy czas na baterii, ekran, który w słoneczny dzień nie będzie odbijał światła jak szalone lustro, ze 2 wejścia USB, jedno hdmi, mile widziany dysk ssd z 256 GB. Firma w zasadzie nie ma znaczenia, ale HP, Dell i Acer, które póki co miałem okazje używać w różnych firmach całkiem dobrze się sprawdziły, więc mile widziane te firmy. Nie śledzę obecnie rynku laptopów, a nadrobić zaległości będzie ciężko. Z góry bardzo dziękuję :)

#pytanie #laptop #laptopy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 5
@budus2: @KierownikW10: @Joiny20: powiem tak - akurat na ten moment nie szukam lapka dla siebie, a dla mamy mojej różowej. Raczej używka odpada, bo nie chce mi się jej tłumaczyć, że używany sprzęt też dobry, bo coś lepszego może kupić za mniejsze pięniądze (wiecie o co chodzi...). To będzie w sumie jej pierwszy laptop do skromnej pracy w domu i użytku stricte domowego - nie będzie obsługiwać skomplikowanych programów
@Skromniacha: Ale nie o to chodzi, czy lepszy czy gorszy, bo od razu się domyśliłem po opisie o co chodzi. Po prostu taki używany thinkpad takiej osobie sprawdzi się bardzo dobrze i starczy na dłużej, niż nowy w tych pieniądzach, bo to są po prostu sprzęty wykonane dużo solidniej, niż ich budżetowe odpowiedniki. To szczególnie istotne w przypadku takiego użytkownika, jakiego opisujesz. Lajtowo 5 lat spokoju, jak nie więcej.