Wpis z mikrobloga

Mirki, zamiast kupować nowy rower chciałbym sobie trochę przesmarować ten obecny. Chodzi mi głównie o napęd i piasty (czy coś jeszcze wpływa na opory podczas jazdy)
Czy produkty z decathlonu wystacza czy może kupić coś konkretnego przez neta? #rower
  • 9
@eXe1987
Na opór mocno wpływają opony, możesz rozważyć zmianę na coś węższego, albo coś co może przyjąć większe ciśnienie.

Korzystam ze smaru Shimano PTFE lube, jest bardzo spoko i jest tani. Poza samym smarowaniem warto napęd najpierw wyczyścić, usunąć np. Benzyna ekstrakcyjną pozostałości po starych smarach. W mojej ocenie czyszczenie + smarowanie daje dużo lepszy efekt niż samo smarowanie.
@eXe1987: do czyszczenia nie potrzebujesz niczego dedykowanego. Możesz kupić np. piankę Fenwicks ale równie dobrze wyczyścisz napęd benzyną ekstrakcyjną czy zmywaczem do hamulców, które będą znacznie tańsze niż dedykowane preparaty do rowerów.
@eXe1987:
Do czyszczenia napędu najlepiej się u mnie sprawdzała benzyna ekstrakcyjna zawsze. Dedykowane pianki do czyszczenia całego roweru słabiej czyszczą napęd. Pianki spoko jest użyć do ramy, ale do czyszczenia napędu, zwłaszcza takiego "generalnego" benzyna ekstracyjna jest spoko, dostaniesz ją w castoramie/obi itd. Czasem da się kupić na stacji benzynowej.
@eXe1987: napędu się nie smaruje, tylko piach przylepisz. wyczyść porządnie napęd, wyczyść porządnie łańcuch (porządnie) i nasmaruj łańcuch. Po czasie przetrzyj go szmatką żeby usunąć smar z zewnątrz łańcucha