Wpis z mikrobloga

Hej mirki, zaczalem myc sobie auta. Jaki polecicie najlepszy dressing do wnętrza, jakis preparat coś do rozpoczęcia prania, i opis metody? I szampon żeby bez zacieków umyć w domowych warunkach samochód. Ogólnie możecie podrzucić liste produktów do poszxzególnych rzeczy. Wosk mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam szczoty na wkrętarke, tylko nie wiem czy one sie nadadzą do prania foteli. #detailing #cardetailing
  • 10
@donpoldonier123: Zależy jakie te szczotki na wkretarkę masz, jak te z 3paku żółte to raczej odpuść bo to są takie twarde szczoty, że bardziej zmechacisz tkaninę niż wzruszysz nimi brud ( ͡º ͜ʖ͡º) Najprostszy i najlepszy (moim zdaniem) przepis na szybkie odświeżenie tapicerek bez prania to rękawica Work Stuff Breeze (lub showcarshine scrub pad) + Excede Encapsulator Cleaner rozrobiony 1:10 z ciepłą wodą. Efekt jak na
@donpoldonier123: Dbam o 4-5 Toyot w rodzinie i na każdej dobrze siada Funky Witch Gentleman/Mademoiselle. Ten sam dressing, tylko zapach męski/damski do wyboru wg preferencji. Zaraz Ci podrzucę fotkę z yariski różowej jak tam wygląda on.

Co do szamponu - szukaj jakiegoś z dobrym wypłukiwaniem, ale mniejszą pianą. Good Stuff Pure Shampoo lub Cleantle Daily Shampoo mogę wrzucić jako swoje typy, nawet jak zaschnąć im sie zdarzy przy myciu pod chmurką
@cofko: Wersja w starym opakowaniu zostawia praktycznie samo zabezpieczenie, przyciemnienie naprawdę minimalne było. Raz warstwowałem w odstępie 24h jak instrukcja mówi to może cośtam przyciemniło, ale efekt był u mnie minimalny. Trwałości nie ocenię bo bardzo rzadko kładę dressingi, przez większość roku lecę interior detailerami, a deep clean apc + dressing to tak od wielkiego dzwonu raczej przy okazji grubszego sprzątania.
@donpoldonier123: ostatnio good stuffa używam i lubię, fajnie pachnie, mocno przyciemnia, plastiki po nim kropelkują więc zacieki z deszczu łatwo się wyciera, nie da się jednak pracować nim pędzelkiem np w cupholderach gdy coś się rozleje, bo się nie pieni. Pieni się za to adbl interior qd.