Wpis z mikrobloga

Zamierzam założyć instalacje, zaproponowano mi:
Panele: JA SOLAR – 405 Wp
Inwerter: FoxESS T4-G3 4kW

Ktoś może ma podobny zestaw i może polecić/odradzić? Panele 12 lat gwarancji na produkt (nie wiem, czy to nie za mało) i 25 lat na wydajność.

#fotowoltaika
  • 12
@Nihilnovii: Na falowniku centralnym zwykłym nie jesteś w stanie zdiagnozować czy panel jest uszkodzony. Nawet jak moc/napięcie nie będzie Ci się zgadzać, to żeby wykryć który panel jest uszkodzony to musisz mierzyć każdy panel osobno xd Żadna firma się tego nie podejmie w ramach gwarancji xd Panel Ci pęknie? Powiedzą ze to czynnik zewnętrzny i nie podlega gwarancji, odbarwienie? Nie podlega gwarancji.
W praktyce zgłasza się panel do instalatora (jak już
@Nihilnovii mam tego Foxa, nie mam do niego uwag, trochę mnie #!$%@? aplikacja bo za każdym razem trzeba ponawiać logowanie bo wyskakuje komunikat nielegalny token, robiłem nawet rzeczy wskazane przez help deska i huk, ale to nie problem.
Jak robiłem research to mówili, że ten fox całkiem dobry chińczyk
@Generau_Solo: jeśli kupujesz instalacje od instalatora i nie działa to jest jego problem znaleźć usterkę w okresie rękojmi.

Panel który się psuje w 95% przypadków można łatwo zlokalizować kamera termowizyjna albo po prostu oglądając go.

Reklamacja w Polsce ma ustawowy termin. I przekroczenie równa się żądaniu zadośćuczynienia.

Inna kwestia że gro reklamacji to panele uszkodzone przez instalatora, projektanta albo w transporcie. Ciężko zarzucić gwarantowi że nie chce naprawiać skoro to nie