Wpis z mikrobloga

@darek-jg: Wydatków nie, będą wiedzieli tylko ile sobie przerzucam tam kasy, a co z nią robię i czy jej nie wypłaciłem już nie. Interesuje mnie, czy mogą sobie sprawdzać swobodnie revoluta jak zwykłe polskie banki tj. ing, mbank
@smway: ich nie interesuje ile wydajesz i na co tylko ile zarabiasz i czy od tego opłacasz podatki odpowiednie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do revoluta to wątpię by mieli dostęp
@darek-jg: mam obrotu ~200k na miesiąc, nie przekonuje mnie po prostu idea pełnej inwigilacji, same przychody firmowego rachunku jeszcze bym zrozumiał. Nie interesuje, dopóki nie interesuje, ale jak zainteresuje, to się obudzisz z ręką w nocniku, jak będą chcieli to Cię dojadą bo wiedzą, czego nie będziesz w stanie udowodnić.
mam obrotu ~200k na miesiąc


@smway: tylko uwazaj zeby revolut cie nie zablokowal po 2 dniach :P revolut jest zagranicznym bankiem, wiec w taki sam sposob US nie wejdzie popatrzyc sobie
@rtg_: właśnie o to chodzi. obrotu tyle mam, a nie dochodu. kilka kafli na miesiąc bym sobie tam przesyłał na bieżące wydatki, także myślę, że nie zablokują.
Ja dla zagranicznych agencji które wypłacają mi wynagrodzenie mam podanego ZENa i tam lecą przelewy w EUR i CHF. Co z tym zrobię, czy zgłoszę do PITu itp. to moja sprawa. Ale żeby moc wogole podpisać umowy musiałem mieć dokumenty z US o rezydencji podatkowej, aby uniknąć podwójnego opodatkowania.