Wpis z mikrobloga

Z racji, że przymierzam się do zakupu klawiatury sterującej by plumkać podczas zbliżających się długich jesienno-zimowych wieczorów zrobiłem porównanie wielkości najczęściej polecanych małych kontrolerów. Po co? Bo nie mam dostępu do wszystkich, a potrzebowałem sobie jako tako zwizualizować ich gabaryty. Zostawiam, może się komuś przyda. Jak ogarnę jeszcze trochę temat to wrócę z pytaniami. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) #tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki #midi
Pobierz JezelyPanPozwoly - Z racji, że przymierzam się do zakupu klawiatury sterującej by plu...
źródło: comment_1661646047g4W6QF9jpfJJEvPNJ1zn0j.jpg
  • 13
@GwachQar: mam już parapet z 88 klawiszami z systemem młoteczkowym i interfejsem USB. Szukam czegoś mniejszego jako dodatku, bo szkoda mi pianinka na wyklepywanie rytmu czy synthowych melodyjek. Nie do końca jestem pewny czy 25 nie będzie za mało, więc z tego zestawienia w sumie 3 opcje zostają.
@JezelyPanPozwoly: Tu się nie ma co zastanawiać - tutaj są konkretne przypadki użycia:
- Launchkey - świetny wybór ogólnie (szczególnie 37), zwłaszcza do Abletona
- Komplete Kontrol - jeżeli dużo używasz (lub masz zamiar) paczki Komplete (od native instruments)
- Minilab - tylko jak potrzebujesz te 16 pokręteł i to bardzo
- Keystep - rozsądny wybór jak potrzebujesz sekwencer z wyjściami CV/Gate (do modularów) i MIDI jednocześnie
- MPK Mini MK3