Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od jakiegoś czasu uczę się programowania. Uczę się klepać apki webowe w Javie. Zacząłem realizować pewien projekt, który chciałbym dodać do CV. Idzie mi z tym, jak to na początku, dosyć powolnie, ale jestem wstanie to pisać szybciej. Tylko tu pojawia się jedno ale: używałbym jakichś gotowych "klocków" w postaci algorytmów czy po prostu szukałbym podobnych projektów i starałbym się zrobić coś podobnie, ale z całkowitym zrozumieniem tego co robię. Obecnie moja nauka wygląda w ten sposób, że wymyślam coś, piszę na kartce jak powinna wyglądać implementacja, koduję, kasuję, koduję, kasuję, koduję kasuję i tak w kółko, bo cały czas mi coś nie pasuje, bo zawsze znajduję coś, co można poprawić lub zrobić coś bardziej wydajnym. Dopiero po tym szukam jakichś gotowych rozwiązań i porównuje swój kod z prawidłowo napisanym kodem i po tym robię refaktoryzację swojego kodu i go poprawiam. Oczywiście nie 1 do 1, tylko bazuję na tym co sam napisałem.

W związku z tym zastanawiam się, jak wy, czyli osoby, które już są na wyższym poziomie do tego podchodzicie? Czy lepiej jest klepać wszystko samemu, czy czasami po prostu warto jest wziąć coś gotowego i dodać to do swojego projektu i jechać z tym kilka razy szybciej. Oczywiście wszystko to co dodam do projektu musi być dla mnie w 100% zrozumiałe. Dla mnie jest to trochę małe oszustwo, jeżeli później dodam to do swojego CV, bo jestem świadomy, że pewne rozwiązania zostały przeze mnie skopiowane, lub po prostu mocno inspirowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego proszę was o jakieś porady i nakierowanie mnie na to w jaki sposób powinienem dalej się uczyć i tworzyć własne projekty.

#naukaprogramowania #programowanie #java #cpp #python

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630a46a9e1ffb3d8a8a61347
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Uczysz się, więc nauka poprzez "odgapianie" czegoś co działa to normalna sprawa zanim nabędziesz takiej biegłości by móc wykorzystać tą wiedzę do stworzenia czegoś nowego. Co do pytania: warto drążyć jak coś działa ze względów "pedagogicznych" *, ale w praktyce czasem trzeba przyjąć że coś działa tak jak w dokumentacji i po prostu zastosować to bo akurat nie ma czasu/budżetu na drążenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
OP: @PaaD: Dziękuję za odpowiedź i porady. Spróbuję teraz już nie odkrywać za każdym razem koła na nowo, tylko będę korzystać z zasobów, które są w dostępne w internecie. Oczywiście nie będzie to kopiowanie na pałę, tylko najpierw będę analizował dany kod i starał się zrozumieć jego działanie. Dzięki temu będę zdecydowanie szybciej tworzyć apkę. Jedynym minusem jaki widzę jest to, że będę popełniał mniej błędów, z których się dużo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przerzuć się na Pythona. Kompletnie nie rozumiem, po co początkujący rzucają się na takie kobyły jak Java. Moim zdaniem klepanie w języku z tyloma ficzerami kompletnie zabiera przyjemność z programowania. Jeśli chodzi o rynek pracy to gwarantuję, że z Pythonem zarobisz tyle samo co w Javie.
  • Odpowiedz
OP: @Jimmy_PoP: Dzięki za poradę. Pythona trochę liznąłem i bardzo przyjemnie się pisze kod, ale na tę chwilę pozostanę przy Javie, bo mam za sobą już trochę nauki i zwyczajnie podoba mi się zagłębianie w to, jak ten język został stworzony.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dostosowywanie czyjegoś kodu to podstawa programowania ;-)
Problem w tym, żebyś nie nabierał złych nawyków. Nie wszystko w sieci nadaje się do wykorzystania, część ma różnego rodzaju dziury bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz