Wpis z mikrobloga

Pierwsze podejście z nastawieniem na odtworzenie Cesarstwa Rzymskiego, a może potem One Faith jak się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Syria, Irak, Eretna i Armenia jako wasale, sojusz z Austrią, która na moje nieszczęście odziedziczyła Burgundię i ma PU z Węgrami i Czechami. Na szczęście mam przyczółek w południowo wschodniej Francji, więc wykorzystam ich jeszcze do wyzwolenia Tuluzy i Gaskonii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Całkiem udane początkowe 100 lat mi wyszło

#eu4
Pobierz Midnightwish - Pierwsze podejście z nastawieniem na odtworzenie Cesarstwa Rzymskiego,...
źródło: comment_16616226781iM9c6AJnhgYxvcPxtfjYI.jpg
  • 3
@Midnightwish mam drugie podejście Bizancjum, w pierwszym trzymałem Austrię jako sojusznika długo i nie wyszło mi to na dobre, też dostali Burgundię, Czechy i Węgry. Teraz po 1 wojnie z Wenecją od razu zerwałem z Austrią i wziąłem na sojusz Czechy i Francję. Czechy karmię Węgrami i mam plan oddać im trochę Rzepy.
Muszę też przyznać, że warto na początku wziąść mamluka na sojusznika i umiejętnie wciągać go w wojny. Zaskakująco chętnie
@Powstaniec: wężyk do Moskwy, żeby czasem Rosji nie stworzyli, bo mieli jeszcze 9 poziom technologii administracyjnej

@Siman: Austrię i Mameluka szybko złapałem na sojusznika jak odzyskałem Bałkany. Mameluk nie miał dzięki temu problemu z moim AE, gdy zjadałem duże porcje Ottomana ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do Austrii, w pewnym momencie miałem problem, bo Hiszpania miała sojusz Portugalią, Francją oraz Austrią i nie dałbym rady ich