Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wo Long to nowy soulslike od Team Ninja. Wygląda jak #nioh, do którego dodano skok i wycięto staminę - innymi słowy, dodano inspirację #sekiro.

Nioh 2 było kapitalne, tak że zapowiada się arcyciekawie. I jeszcze początek 2023. (ʘʘ)

Do tego ostatnie gameplaye Lies of P wyglądają pysznie. Tutaj lekki znak zapytania o jakość, niemniej hype też wysoki.

Aaa, i Wo Long, i Lies od P na premierę wylądują w #gamepass. Wygranko gamepassowiczow, że głowa mała.

#ps5 #xbox #gry #soulslike
Theos - Wo Long to nowy soulslike od Team Ninja. Wygląda jak #nioh, do którego dodano...
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Desolator: zmienia się setting, fabuła i zapewne lore. Do tego gameplay też się będzie różnił. Dla mnie spoko, że to nie Nioh 3, tylko gorzej, że to Wo Lang brzmi lamersko. :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ayessare: nie ma nigdzie pisanej ścisłej definicji soulslike. ( ͡° ͜ʖ ͡°) zarządzanie staminą to ważny punkt soulslike'a, ale jeden z wielu. Może będzie mniej szablonowy/klasyczny, tak jak Sekiro. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ayessare: już kilka dyskusji w jałowym temacie czy Sekiro to souslike spędziłem i to nie ma raczej sensu, więc mogę wypisać co jest wspólnego, bo z tezą, że nie ma nic, to jeszcze się nie spotkałem. :) Ale jak się nie zgadzasz to ok, przekonywać nie chcę.

Sekiro to nieszablonowy souslike. Z głównych cech: nie ma walki opartej na unikach i nie ma zarządzania staminą. To nadal gra, która ma najwięcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Theos: Całkiem ładna grafika. Nioh takie ponure i ciemne dosyć.


@mxhugo: podobał mi się klimat w Nioh, ale widać było, że Team Ninja w tym artstyle'u starało się ukryć bardzo przeciętną grafikę (np. tekstury i takie tam i imo się to udało).

Tu zapowiada się lepiej, ale fajerwerków nie ma się co spodziewać. :D
@Theos: no ogólnie te elementy to normalne elementy w grach ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ktoś siedzi w bańce to sobie uzasadni że (ogólnie przyjety) soulslike to soulslike mimo że jakby wydała inna firma i stwierdziła że to jakiś standardowy aRpg to by łyknął

Vampyr ma kurde więcej wspólnego z soulsami niż Sekiro a jakoś za Soulsy nikt go nie uznaje, pewnie jakby na start było logo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ayessare: Vampyr ma więcej wspólnego, to ciekawe. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak mówiłem, to jałowa dyskusja, argument z ogniskami można sprowadzić do "w każdej grze jest checkpoint", albo soulsową lokację do takich jak w innych grach.

No nic, rację wymienione, nic więcej tu nie ugramy. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TEDMAJER: cień na pewno jest, Nioh 1 i 2 były spolszczone. Jedyny problem - chyba Sony nie będzie pomagało przy wydawaniu gry, tak jak to zrobiło przy Nioh - to był gwarant, że spolszczenie będzie.