Wpis z mikrobloga

#pytanie na serio, pewnie głupie.

Dlaczego zagorzali katolicy tacy jak np Kaja Godek lub ta babka, z ordo iuris, która zdradzała męża nie mają po kilkanaście dzieci? Używają antykoncepcji czy odmawiają seksu mężom?
Chyba nawet naturalna antykoncepcja jest w ich przypadku trochę nieetyczna, bo jeśli kobieta mierzy temperaturę i uzna, że ma dni płodne to odmówi seksu mężczyźnie a to jest niewypełnianie obowiązku w małżeństwie (??)

Nie stawiam żadnej tezy. Może ktoś kto zna się na religii mi odpowie, dla mnie ten temat jest bardzo obcy

  • 28
  • Odpowiedz
@filozof900: no właśnie dlatego zostało zadane pytanie - bo się nie znam, bez spiny

Z tym że jeśli babka nie uprawia z mężem seksu bo wg naturalnej antykoncepcji czyli np kalendarzyka wyszło jej, że ma dni płodne to już dla KK nie jest OK

PS. Kalendarzyk nie działa, na tym akurat się znam
  • Odpowiedz
uzna, że ma dni płodne to odmówi seksu mężczyźnie a to jest niewypełnianie obowiązku w małżeństwie


@ciagleloginzajety: Nie masz w piśmie obowiązku seksu. Seks ma służyć prokreacji a nie przyjemności. Jeśli nie masz jak dbać o kolejne dzieci - to nie seksujesz. To tak ugułem i dziękuję za te wypowiedź.
  • Odpowiedz
Nie masz w piśmie obowiązku seksu.


@sierpien22: a co ma jakieś pismo do tego? W Polsce podstawą wiary jest katechizm kościoła katolickiego który wyjasnia co i jak żeby wierni przypadkiem nie zaczęli myśleć samodzielnie
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Ok, jak chcesz na poważnie - pokaż, gdzie katechizm nakazuje uprawianie seksu na każde żądanie małżonka bez myśli o zapewnieniu bytu potomstwu.
Ja ostatni raz z naukami na takim poziomie miałem do czynienia dawno temu - przed małżeństwem i ksiądz w tym temacie nie pouczał - wręcz przeciwnie, pytał co zrobimy jak nagle pojawi się "nieplanowane" dziecko.
  • Odpowiedz
pokaż, gdzie katechizm nakazuje uprawianie seksu


@sierpien22: nic takiego nie pisałem, co to za moda ostatnio na wykopie żeby próbować przypisać komuś swoje urojenia a potem jeszcze bezczelnie oczekiwać argumentów za nimi?
  • Odpowiedz
Cytuję Twoją wypowiedź:

ja: Nie masz w piśmie obowiązku seksu.

Ty: a co ma jakieś pismo do tego? W Polsce podstawą wiary jest katechizm kościoła katolickiego który wyjasnia co i jak żeby wierni przypadkiem nie zaczęli myśleć samodzielnie

Wyjaśnij mi teraz jeszcze raz jak krowie na rowie - o co Ci chodzi więc?
  • Odpowiedz
@sierpien22: o to że kłamałaś iż wykładnia wiary w kraju jest biblia a przyłapany na kłamstwie brniesz w kolejne, zrozumiałeś już czy za dużo samodzielnego myślenia wymagam od katolika?
  • Odpowiedz
Chyba nawet naturalna antykoncepcja jest w ich przypadku trochę nieetyczna, bo jeśli kobieta mierzy temperaturę i uzna, że ma dni płodne to odmówi seksu mężczyźnie a to jest niewypełnianie obowiązku w małżeństwie


@ciagleloginzajety: dobrze że chociaż przyznałeś, że nie masz pojecia o nauczaniu kk.
Mimo że te dwie to neurotycznie religijna i hipokrytka
  • Odpowiedz
nie mają po kilkanaście dzieci?


@ciagleloginzajety: Po pierwsze to wg KK kalendarzyk i seks w dni niepłodne jest jak najbardziej ok, jeżeli tylko małżonkowie są 'otwarci' na potomstwo. Tzn. wiedzą, że z tego dziecko może być i uznają to za błogosławieństwo, a nie wypadek.

Po drugie to chyba spałeś na biologii. To nie jest tak, że seks kończy się ciążą. Im starsza kobieta tym o ciążę ciężej. A nawet poniżej 35
  • Odpowiedz