Wpis z mikrobloga

Mam starego #macbook z 2009 roku i próbuje go reanimować. Zrobiłem bootowalnego pendrive z recovery el capitan i w momencie instalacji gdy muszę się zalogować na konto apple to po wpisaniu cyferek z podwójnego uwierzytelnienia zwraca mi za każdym razem komunikat, że nie może teraz tego zrobić i #!$%@? mi w dupę generalnie. Zmieniłem czas w terminalu na aktualny, jakieś pomysły jak można zainstalować macos bez dostępu do iclouda?

#apple #macbookpro
  • 12
@jolo65: Przy instalacji na świeżym dysku nieskalanym makiem wcześniej pyta o zalogowanie się na swoje konto no. Próbowałem przez przeglądarkę zalogować się do iclouda żeby powiązać urządzenie z kontem ale safari jest za stare chyba i kółko na iCloud.com sie tylko kręci jak gówno w przeręblu
@jolo65: pomysł dobry, poszedłem dalej ale na kolejnym kroku dostałem komunikat, że "Ta rzecz jest chwilowo niedostępna" ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba nie pozostaje mi nic innego jak ogarnąć sobie pendrive z obrazem jakiegoś starego maka i odpalić kompa na nim
@MercedesBenizPolska: Dwuetapowe potwierdzenie to nie problem, zrobiłem nowe konto tak jak @jolo65 mówiła i przeszło dalej, tylko tak jakby na etapie ściągania os'a z serwera się wykrzacza. To instalacja na czystym, nowym ssd, pchane kolanem przez recovery nagrane na dysk zewnętrzny przez bootdisk utility